Lapiniame kopūste kepti kiaušiniai

0 Shares
0
0
0

2015-ieji buvo keisti metai. Pasaulis stojo į skirtingas barikadų puses dėl suknelės iliuzijos, o populiariausiu ingredientu tapo lapinis kopūstas (angl. kale). Kol visiems neįrodinėjau, kad ta suknelė iš tikrųjų yra baltai-auksinė, bandžiau susidraugauti ir su naujuoju supermaistu. Ir galiu pasakyt, kad pirmieji bandymai buvo siaubingi. Niekas man nesakė, kad tą kopūstą reikia gerokai išmasažuoti, blanširuoti ar apkepti. Valgiau kaip kokią kiaulpienę ir raukiausi – kas jį gali valgyti savo noru. Net nekalbu apie pusryčius.

Praėjo šešeri metai ir buvo išmokta daug lapinio kopūsto pamokų. Ne tik kaip masažuoti, bet ir kaip gražiai tuos nemalonius kotelius išpjauti. Kaip iš jų čipsus iškepti ir kaip laikyti, kad nenuvystų. Ir aišku, kaip paruošti skaniausius pusryčius. Mano lapiniame kopūste kepti kiaušiniai – greitas ir skanus būdas suvalgyti daugiau daržovių jau su pirmu dienos patiekalu.

Lapinio kopūsto blanširavimas: ar galima praleisti?

Kad recepto gamyba neužtruktų, į jį įtraukiau kopūsto blanširavimą. Apie blanširavimo stebuklą daugiau sužinojau savo visų laikų mylimiausioje kulinarinėje knygoje „Salt, Fat, Acid, Heat“, tad dabar šią techniką planuoju naudoti gerokai dažniau. Blanširavimas – tai tas pats senas geras apvirimas arba nuplikimas verdančiu vandeniu. Ir nors šis žingsnis nėra būtinas, jis gerokai sutrumpina patiekalo ruošos trukmę.

Jeigu labai norisi, blanširavimą šiame recepte galima praleisti. Tiesiog nupjaukite kietuosius lapinio kopūsto kotus, supjaustykite kopūstą kiek smulkiau ir jį be jokio išankstinio apkepimo dėkite iškart į keptuvę po česnako ir svogūno. Tik tokiu atveju nepamirškite, kad kopūstą teks kepinti kiek ilgiau – apie 10-12 minučių, priklausomai nuo kaitros ir keptuvės dydžio. Kitu atveju kopūstas gali likti per daug kietas ir neturėti to malonaus minkštumo – lapiniame kopūste kepti kiaušiniai nebus tokie skanūs, kokie gali būti.

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like