Kas būna, kai persižiūri serialo „The Crown“? Nori jaustis karaliene ir kiekvieną dieną gerti popiečio arbatėlę su scones – trapiomis britiškomis bandelėmis. Ne, juokauju, po šito serialo karaliene jaustis tikrai nenoriu, bet šitomis bandelėmis vis tiek susidomėjau. Tad ėjau iškart prie reikalo – mano britiškos bandelės scones yra keptos pagal buvusio karalienės Elžbietos šefo Darren McGrady receptą.
Scones – tai trapios bandelės, kuriomis karalienė Elžbieta ir dalis likusios Didžiosios Britanijos mėgaujasi popiečio arbatėlės metu. Gaminamos iš miltų ir sviesto pagrindo, jos pasižymi trapia išorė ir minkštut minkštutėliu vidumi.
Joms iškepti svarbios dvi paslaptys. Pirmiausia, šaltas ir kokybiškas sviestas. Sviestas susisluoksniuoja su miltais ir sukuria tą neįtikėtiną trapumą, kuris leidžia atskirti dvi bandelės puses be jokio peilių. Ir antra, ne ką mažiau svarbu nepersistengti su tešlos minkymu. Kuo mažiau minkysite, tuo mažiau gliuteno susiformuos, tad tešla bus trapesnė ir mažiau elastinga.
Su kuo valgyti scones?
Britiškos bandelės scones tradiciškai valgomos su grietinėlės kremu, geriau žinomu kaip clotted cream. Nors pastebėjau, jog jo jau galima įsigyti parduotuvėje, visada galite eksperimentuoti ir pasigaminti namuose. Visgi tiek pat skanu bandeles gardinti ir kitais įprastais priedais:
- klasikiniu grietinėlės arba sūdytu sviestu,
- mėgstamu džemu ir uogiene,
- plakta grietinėle,
- medumi,
- sūrio arba varškės užtepėlėmis,
- naminiu majonezu (pavyzdžiui, avokadų),
- mėgstamu pesto,
- kumpiu, sūriu, kiaušiniu ir kitais pusryčių priedais.
Ar galima išsikepti didesnę porciją iš anksto?
Kai pirmąkart išsikepsit naminių scones, klausit savęs vieno – kodėl nekepiau daugiau. Bet visada galite iškepti didesnę porciją ir dalį jų užsišaldyti, kad ryte bereiktų pašildyti.
Iškeptas bandeles gerai atvėsinkite. Jas po vieną susukite į sviestinį popierių arba pirmiausia užšaldykite po vieną, o tik po to perkelkite į sandarius maišelius arba dėžutes. Taip būsite tikri, kad bandelės nesulips.

Pirma – lengvas sviestas sluoksnis O po to jau ir uogienė
Ingredientai:
- 150 g baltų kvietinių miltų
- 40 g labai šalto sviesto
- 30 g baltojo cukraus
- 1 a. š. kepimo miltelių
- 1 kiaušinis
- 60-80 ml šalto pieno
- Geras žiupsnis druskos
Eiga:
- Įkaitinkite orkaitę iki 180 C, režimas – viršus ir apačia.
- Nedideliame dubenėlyje išplakite kiaušinį.
- Į didelį dubenį susijokite miltus, kepimo miltelius, cukrų, druską.
- Gabalėliais supjaustykite sviestą ir sudėkite į dubenį su miltais.
- Sutrupinkite sviestą tarp pirštų, kol tekstūra primins smėlį.
- Padarykite nedidelę duobutę ir į ją įpilkite pusę (!) kiaušinio plakinio.
- Lengvai išmaišykite. Tuomet palengva pilkite pieną, nuolat lengvai maišydami, kol tešla sulips. Priklausomai nuo miltų drėgmės sugėrimo, gali prireikti skirtingo kiekio pieno, tad nesupilkite iškart viso. Tešla turi sulipti, bet nebūti pernelyg šlapia.
- Tešlą išverskite ant miltuoto stalviršio, lengvai prakočiokite kočėlu arba rankomis iki 2 cm storio tešlos. Išspauskite nedidelius apvalius apskritimus, jų viršų aptepkite likusiu kiaušinio plakiniu ir kepkite 20-22 min arba kol gražiai paruduos.
2 comments
Labas,
ar galima vietoj balto cukraus naudoti rudą? Namuose apskritai cukraus mažai naudojam, nusipirkus baltą nežinau kiek metų jis stovėtų:))
Sveika! Galėti galima, bet originale visur naudojamas baltasis cukrus. ☀️