Moliūgų blynai

Oficialu – šią savaitę virtuvėj jau prasidėjo bambėjimas „tik ne moliūgai“. Šį sezoną jau buvo moliūgų purė, moliūgų karis, kelios moliūgų sriubos, milijonas pumpkin spice latte ir moliūgų buddha bowl. Naujasis atradimas – moliūgų blynai!
1 Shares
1
0
0

Oficialu – šią savaitę virtuvėj jau pasigirdo bambėjimas „tik ne moliūgai“. Ir nieko keisto – tik prasidėjus antram rudens mėnesiui, jau buvau iškepusi gal 3 ar 4 moliūgus, iš kurių pagaminau moliūgų purė, moliūgų karį, kelias moliūgų sriubas, milijoną pumpkin spice latte ir moliūgų buddha bowlą. Ir aišku, beveik viskas su pumpkin pie spice prieskoniais.

Naujasis atradimas – moliūgų blynai, moliūgus leidžiantys panaudoti pusryčiams! Geriausia dalis – visi namai pakvips cinamonu, imbieru, kardamonu ir gvazdikais, nes, taip, mano moliūgų blynai yra su pumpkin pie spice.


Moliūgų blynai su močiutės obuoliene

Gaminimo trukmė: 15 minunčių.
Porcijos: 2-3, priklausomai nuo to, kiek valgūs

Ingredientai:

– 2 vidutinio dydžio kiaušiniai,
– 2 v.š. lydyto sviesto (± 25 g. prieš lydymą),
– 1 a. š. moliūgų pyrago prieskonių mišinio (galima pasidaryti ir patiems sumaišant maltą cinamoną, gvazdikėlį, kardamoną, imbierą, kvapiuosius pipirus ir muskatą)
– vanilės ekstrakto,
– 2 v. š. medaus, klevų sirupo arba kito mėgstamo saldiklio,
– druska,
– 4 v. š. graikiško jogurto,
– 200 ml moliūgų piurė,
– 150 ml miltų (arba ±90 g.),
– pusė šaukštelio kepimo miltelių,
– lašas aliejaus keptuvės patepimui.

Gaminimo eiga:

  1. Išsilydykite sviestą, palikite jį atvėsti, kol gaminsite likusią tešlą.
  2. Kiaušinių baltymus atskirkite nuo trynių. Trynius perkelkite į pagrindinį dubenį, kuriame maišysite visą tešlą. Ten sudėkite prieskonius, vanilę, pasirinktą saldiklį, žiupsnį druskos. Viską gerai išmaišykite, tuomet sudėkite jogurtą ir moliūgų piūrė – vėl viską gerai išplakite. Galiausiai po truputį įmaišykite miltus, išmaišytus su kepimo milteliais. Į tešlą galiausiai įmaišykite lydytą sviestą ir ją atidėkite į šoną. Ir neišsigąskite, tešla iki baltymų įsukimo atrodys gana kieta – taip ir turi būti.
  3. Atskirame dubenyje išplakite baltymus iki standžių putų. Baltymai yra išplakti tuomet, kai pakapinti šaukštu ir apversti 180 laipsnių kampu, baltymai nenukrenta nuo šaukšto.
  4. Galiausiai į pasiruoštą tešlą labai atsargiai įsukite baltymus. Geriausia tai darykite spatula arba mentele, baltymus bandant „pakišti“ po likusia tešla. Galiausiai tešla turėtų atrodyti puri kaip debesėlis.
  5. Kepkite! Prieš kepant, nepridegančio paviršiaus keptuvę šiek tiek patepkite aliejumi. Aš dažniausiai įpilu lašą aliejaus, ir jį per visą keptuvę pravalau su popierinu rankšluosčiu arba tualetiniu popieriumi. Blynus kepkite ant šiek tiek mažesnės nei vidutinės ugnės, vieną pusę tol, kol gražiai paruduos paviršius.
  6. Skanaukite su jogurtu, močiutės obuoliene, dar žiupsniu moliūgų pyrago prieskonių, klevų sirupu ar tiesiog gabalėliu sviestu. Juose tiek skonio, kad bus skanus ir vieni!

1 Shares

Leave a Reply

You May Also Like

Avokadų majonezas

Nieko čia neapgausi – majonezą aš mėgstu. Gal ne taip, kaip sugyventinis, galintis majonezą valgyti tiesiog su duona ar sūriu, bet mėgstu. Vienas mano mylimiausių guilty pleasures yra sumuštinis su kiaušinio ir majonezo mišraine. Užtat kartais majonezas baigiasi, norisi sveikiau arba daržovių krepšy guli jau begendantys avokadai. Tada aš gaminu savo naminį avokadų majonezą.