Naminis šokoladinis riešutų kremas

0 Shares
0
0
0

Jeigu padaryčiau apklausą, koks produktas buvo nuodėmingiausias vaikystėje, įtariu, kad lyderiautų du patiekalai: smaližiams – nutella, sūrių užkandžių fanams – san diego čipsai. Abiejų norėjom, abu tėvai leisdavo tik progomis. Gerai, kad užaugom ir galim patys kontroliuoti savo pirkinių krepšelį. Tik gana ironiška, kad dabar jau ir patiems nesinori pirkti nesąmonių, sudėtyje turinčių visokių linčiuojamų ingredientų. Kas kad kartais taip norisi tos bulkos su šokoladiniu kremu. Breaking news – kai norisi, visad galima pasigaminti namie.

Sakysit, ką čia bandai apgauti – nutella yra nutella. Kai pasigaminsit šitą šokoladinį kremą, suprasit, kad nebėra prasmės jos pirkti parduotuvėje. Vos keli ingredientai, ne tiek saldi, kad skaudėtų dantis, o šaldytuve puikiai išsilaiko iki 3 savaičių. 

Naminis šokoladinis lazdyno riešutų kremas

Naminis šokoladinis lazdyno riešutų kremas

Gaminimo trukmė: aktyvaus gaminimo – 10 minučių, ruošos – 1 valanda.
Porcijos: ± 400 ml.

Ingredientai:

– 500 g. lazdyno riešutų,
– 1 v. š. kokoso aliejaus,
– 3 v. š. tamsios kakavos,
– 100 gr juodo šokolado (vegan versijai – augalinės sudėties),
– druskos.

Gaminimo eiga:

  1. Įkaitinkite orkaitę iki 180 C. Skardoje tolygiai paskirstykite lazdyno riešutus.
  2. Skrudinkite riešutus tol, kol gražiai apskrus ir „atšoks“ odelės. Tam prireiks apie 15 minučių.
  3. Riešutams apskrudus, juos atvėsinkite iki kambario temperatūros.
  4. Nuimkite riešutų odeles. Paprasčiausias būdas tam – visus riešutus suvynioti į medžiaginį rankšluostį ir patrinti tarpusavyje. Taip odelės savaime nukris.
  5. Ištirpinkite juodąjį šokoladą kartu su šaukštu kokoso aliejaus. Leiskite masei atvėsti.
  6. Į smulkintuvą sudėkite nuluptus riešutus. Trinkite tol, kol smulkinti riešutai pradės išskirti savo aliejų ir masė panašėti į riešutų sviestą. Man tam prireikė 5-7 minučių.
  7. Riešutams persitrynus, supilkite šokolado ir aliejaus masę, įdėkite kakavą, pasūdykite geru žiupsniu druskos. Dar apie minutę smulkinkite.
  8. Riešutų kremą perkelkite į stiklainį (arba du) ir laikykite šaldytuve. Internetiniai šaltiniai sako, kad geriausia suvartoti per 3 savaites.

0 Shares
3 comments
  1. Atgalinis pranešimas: Virtinukai su siurprizu - PUSRYČIAMS

Leave a Reply

You May Also Like