Marokietiški kepti avinžirniai su virtu kiaušiniu

0 Shares
0
0
0

Yra produktų, kurie visad privalo būti mano virtuvėje, o jeigu net neplanuoju nieko su jais gaminti iškart, jų vis tiek užsiperku kaip bobutė į priekį. Šaldytuve tai graikiškas jogurtas, sviestas, kiaušiniai. Iš daržovių ir vaisių – citrinos, batatai ir kokie nors salotoms tinkami lapai – špinatai, rukola ar sultenė. Na, o spintelėje – mano mylimiausi avinžirniai, konservuoti pomidorai, pomidorų pasta. Jeigu žinau, kad šitų ingredientų yra, kartu su visais kitais virtuvės staples’ais (bulvės, morkos, miltai, cukrus, kruopos, aliejai, etc), žinau, kad bus ir ką valgyti.

Šitas receptas taip ir atsirado kažkurį rytą, kai norėjosi kažko geriau nei tiesiog virtas kiaušinis, bet į parduotuvę eitis tingėjosi. Kadangi vis galvoju, kaip norėčiau jį pakartoti, manau, galima sakyti, kad puikiai pavykęs.

IMG_5054_copy

IMG_5065_copy


Gaminimo trukmė: 10 minučių.
Porcijos: 
1.

Ingredientai:
– pusė raudonojo svogūno,
– 2-3 česnako skiltelės,
– pusė skardinės konservuotų avinžirnių,
– v. š. pomidorų pastos,
– pagal skonį: rudojo cukraus, druskos, kumino, raudonosios paprikos, aitriosios paprikos,
– 1 kiaušinis.

Gaminimo eiga:
1. Užverdu vandenį prikaistuvyje. Jam užvirus, atsargiai įdedu kiaušinį. Verdu apie 6 minutes, kad trynys liktų skystai virtas. Kiaušiniui išvirus, jį įleidžiu į ledinį vandenį, kad lengviau nusiluptų.
2. Keptuvėje ant alyvuogių aliejaus pakepinu smulkiai pjaustytą raudonąjį svogūną, įtarkuoju česnaką. Įmaišau šaukštą pomidorų pastos ir visų išvardintų prieskonių. Supilu konservuotus avinžirnius ir dar kelias minutes pakepinu, kad avinžirniai pasisavintų visus kvapus ir skonius.
3. Serviruoju dubenėlyje. Pirmiausia – kepinti avinžirniai, tada pusiau perpjautas kiaušinis, jeigu norisi gaivumo, šalia – šaukštelis graikiško jogurto, o ant viršaus – kalendros arba petražolės lapeliai.

 

0 Shares
1 comment

Leave a Reply

You May Also Like