5 sumuštinių idėjos

0 Shares
0
0
0

Jau kažkada rašiau, kad man pusryčių sumuštiniai – šventas reikalas. Sumuštinius rytais mano tėtis tepa mano mamai ir neša į lovą kartu su kava. Sumuštiniais į lovą mane lepina ir mano antra pusė, kas kad jie būna su juokingų eksperimentų prieskoniu, pavyzdžiui, pabarstytais Doritos čipsais. Sumuštiniai yra paprasčiausias, bet kartais ir skaniausias pusryčių patiekalas. Užtenka šlapenkę pakeisti prosciutto, parma arba sūdyta lašiša, paeksperimentuoti su užtepėlemis ar pagardais ir voilà!

Kad jau kažkas Instagram’e užsiminėt, kad norit daugiau sumuštinių, paruošiau penkias savo mėgstamas variacijas. Nors neatrodo labai gražiai, prisiekiu – visi yra nuostabūs, o paruošti užtruksit 5 minutes daugiausiai. Viva la sumuštiniai!

IMG_4906_2 2.JPG

Skandinaviškasis su silke ir svogūnais

IMG_4939_2 2

Šitas sumuštinis evoliucionavo iš tradicinio daniško sumuštinio Smørrebrød iš juodos duonos, sviesto ir sūdytos silkės. Šis dabar, kartu su hygge pakilimu, išgyvena šlovės ir aukso amžių, kaip kad išgyveno avo skrebutis 2015-aisiais! Mano variantas gana panašus, bet adaptuotas mūsų namams, nes retai turim juodos duonos. Tad ją aš keičiu pilno grūdo skrebučiu, o vietoj sviesto naudoju tepamąjį sūrį Philadelphia.

Reikės:
– 1 pilno grūdo skrebučio,
– Philadelphia tepamo sūrio,
– dūmų skonio silkės,
– raudono svogūno, svogūnų laiškų bei krapų.

Eiga:
Paskrudintą skrebutį padengiu tepamu sūriu, dedu silkės gabaliukus, barstau raudonu svogūnu, svogūno laiškais ir krapais.

Avokado skrebutis su itališku prieskoniu

IMG_4936_2 2.jpg

Pradėkim nuo absoliučios klasikos – avokado skrebučio, savo aukso amžių išgyvenusio kokiais 2015-aisiais. Aš po daugybės eksperimentavimo, atradau savo mylimiausią jo variantą – su plaktu keptu kiaušiniu, pesto ir parmezanu.

Reikės:
– 1 pilno grūdo skrebučio,
– pusės avokado,
– 1 kiaušinio,
– 1 a. š. graikiško jogurto,
– gabalėlio sviesto,
– šlakelio citrinos sulčių,
– druskos, pipirų,
– pesto šaukštelio,
– parmezano.

Eiga:
Dubenėlyje sutrinu avokadą šakute, įlašinu šiek tiek citrinos sulčių, paskaninu druska ir pipirais. Keptuvėje įsikaitinu sviestą, iškepu scrambled egg (eigą detaliau jau esu aprašiusi čia). Sluoksniavimas – skrebutis, trintas avokadas, keptas kiaušinis, pesto, sūris.

Prancūziškas brie meets babos obuolienė

IMG_4938_2 2

Šitas keistas sumuštinis mano racione atsirado tada, kai po vieno vakarėlio norėjau sunaikinti vakarykščių užkandžių likučius. Nuo to laiko šitą kombinaciją panaudoju tikrai dažniau. Babos obuolienę galima keisti bet kokiu kitu šaldytuve randamu džemu – nuo figų iki juodųjų serbentų ar bruknių, garantuotai tiks bet koks!

Reikės:
– 1 pilno grūdo skrebučio,
– močiutės arba parduotuvinio džemo,
– kelių gabalėlių brie sūrio,
– šviežių ar džiovintų čiobrelių.

Eiga:
Paskrudintą skrebutį tepu džemu, ant viršaus dedu brie sūrį ir pabarstau džiovintais čiobreliais.

Britiškasis su keptomis pupelėmis ir kiaušiniu

IMG_4944_2 2

Nieko nuostabaus, kad meniu mūsų namuose diktuojamas ne tik manęs – dažniausiai noriu-nenoriu turiu atsižvelgti ir į savo brangiojo įnorius. Kurie, pripažinsiu, kartais atrodo mažų mažiausiai keisti. Užtat šito keisto skonio dėka mano virtuvėje atsiranda ir kiek kitokio nei man būdinga skonio sumuštiniai – pavyzdžiui, šitas su keptomis pupelėmis ir kiaušiniu.

Reikės:
– 1 pilno grūdo skrebučio,
– kelių šaukštų pomidorų padaže troškinų pupelių,
– 1 česnako skiltelės,
– 1 kiaušinio
– gabalėlio sviesto.

Eiga:
Keptuvėje arba prikaistuvyje pakepinu smulkiai pjaustytą česnaką, supilu pupeles. Kol jos šyla, įsikaitinu keptuvę, įmušu kiaušinį, pakepu jį tol, kol baltymas iškepa, o trynys lieka skystas. Sluoksniavimas – skrebutis, pupelės, kiaušinis.

Su varškės kremu ir kriaušėmis 

IMG_4941_2 2

Šitą variantą pavadinčiau rafinuočiausiu iš visų, nes jis puikiai tiktų ir pusryčiams, ir ant ciabattos patiekti svečiams kaip užkandis, ir desertui prie kavos.

Reikės:
– 1 pilno grūdo skrebučio,
– varškės arba varškės sūrio (aš naudojau Philadelphia tepamą sūrį),
– 1 kriaušės,
– 1 a. š. medaus,
– mėgstamų sėklų ar riešutų.

Eiga:
Kriaušes supjaustau plonomis riekelėmis. Ant skrebučio tepu varškę arba tepamą sūrelį, padėlioju kriaušes, pašlakstau medumi ir barstau sėklomis.

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like