Lavašo suktinukas su humusu ir plaktu keptu kiaušiniu

0 Shares
0
0
0

 

Mažai kas žino, bet savo biografijoje turiu įdomų faktą. Pirmą klasę baigiau Izraelyje, mokėdama rašyti ir skaityti iš dešinės į kairę toli gražu ne lotyniškais, bet hebrajiškais rašmeniminis. Ir nors dabar tos kalbos jau absoliučiai nepamenu ir sugebu pasakyti nebent „shalom ma nishma“ (angl. hi, what’s up), vienas dalykas, kuris man įstrigo jau ankstyvoj vaikystėj, yra žydiška virtuvė. Gana ryškiai pamenu tuos stalus, nukrautus pitom ir šimtais priedų, įvairias duoneles ir the one and only humusą.

Nors praėjo beveik 20 metų, kai kuriuos dalykus labai mėgstu ir dabar. Humusą gaminu bent kas porą savaičių, šakšuka užima svarbią vietą mano pusryčių meniu, o karts nuo karto pradedu svaigti kaip noriu pitų. Kadangi Vilniuj visai neblogas pitų deficitas (kepa Beigelių krautuvėlė, bet aš nespėju niekaip nubėgti), tradicinio sabich pristatymo dar teks palūkėti, bet aš mielai jums parodysiu kaip humusas tinka ne tik kaip užkandis prie morkų ir paprikų, bet ir pusryčiams. Pavyzdžiui, aš labai mėgstu pusryčiams humusą su duona ir avokadu. O kai netingiu, jį panaudoju tokiems suktinukams.

Beje, šitą suktinuką pavadinčiau ne tik pusryčių meniu patiekalu. Po to, kai jį pasigaminau sekmadienio pusryčiams, panašų kartojau ir savaitės eigoje pietums. Puikiai tinka ir nešimuisi į darbą.

IMG_4780_copt


Gaminimo trukmė: 15 minučių.
Porcijos: 2.

Ingredientai:
– lavašas,
– 2 kiaušiniai,
– 1 v. š. graikiško jogurto,
– šaukštelis sviesto,
– avokadas,
– 2–3 šaukštai humuso (aš savąjį gaminu iš konservuotų avinžirnių, alyvuogių aliejaus, česnako, citrinos sulčių, tahini pastos, druskos, pipirų, raudonosios paprikos miltelių),
– sauja gražgarstės,
– sauja špinatų,
– 1 agurkas
– pasirinktinai – sūris (aš turėjau brie likučių, tai sudėjau jį, bet puikiai tiks bet kuris fermentinis ar net pelėsinis sūris).

Gaminimo eiga:
1. Pirmiausia susipjaustau visas reikalingas daržoves, nusiplaunus ir nusisausinu salotas.
2. Išsikloju norimo dydžio lavašo lakštą, patepu jį humusu.
3. Pasiruošiu scrambled egg (plaktą keptą kiaušinį). Dubenėlyje išplaku kiaušinį, keptuvėje ištirpdau sviestą. Ant mažos/vidutinės ugnies kepu kiaušinį smarkiai maišydama, kol jis pradedu po truputį stingti. Bepradedant stingti, kiaušinius patraukiu nuo ugnies, įdedu šaukštą graikiško jogurto, druskos, pipirų. Grąžinu ant ugnies ir kepu iki tol, kol kiaušiniai lieka kreminės tekstūros, bet neperkepa (detalesnė instrukcija su nuotraukomis yra čia).
4. Pradedu viską dėlioti ant lavašo. Aš pradedu nuo žalumynų, tada sudedu daržoves, galiausiai – kiaušinį ir sūrį. Lavašą suvynioju ir tadam!

IMG_4796_copy

0 Shares
1 comment

Leave a Reply

You May Also Like