Speltų miltų lietiniai blynai su sūriu įdaru

0 Shares
0
0
0

Užgavenės dažniausiai švenčių sąraše egzistuoja dviem atvejais – arba kai pats esi vaikas, arba kai į vaikystę tenka sugrįžti turint vaikų. Aš šiuo atveju pirmąjį etapą jau išaugau, o antram dar nepriaugau, tad Užgavėnių šventė man reiškia visiškai nieko. Dažniausiai tą patį rytą per „Labas rytas, Lietuva“ išgirstam, kad šiandien Užgavėnes ir po to vakare bijom, kad galim susilaukti nelauktų skambučių į duris ir teks kažkaip suktis iš padėties.

Prie ko čia aš apie tas Užgavėnes? Nes noriu pasidžiaugti, kad šiemet apie jas man buvo priminta tikrai smagiau nei įprasta – su „Malsenos“ kvietimu sudalyvauti pirmajame renginyje, skirtame maisto tinklaraštininkams. Jausmas geras, kai supranti, kad judi tinkama linkme. Ir gana ironiška, kad šitas prieš kelias savaites užrašytas receptas, kai dar nežinojau apie jokius kvietimus į renginius, buvo ir taip ruoštas su speltų viso grūdo miltais iš „Malsenos“. Pasirodo, gerbėja ir be jokio sponsorinimo.

Apie pačius blynus. Sakyčiau, šitie blynai – sveikesnė paprastų lietinių blynų versija, kurią tikrai galima valgyti ir su sūriais, ir su saldžiais įdarais. Aš pati jų prikepusi daugiau nei reikia, likusius kitą dieną valgiau ir su riešutų sviestu bei bananais ir su humusu, įvairiausiom daržovėm bei kumpiu. Ir, žinoma, tokie blynai gali stovėti šaldytuve iki kelių dienų ir tapti kito ryto greitų pusryčių ar  pietų idėja! Susisuki su priedais, į dėžutę ir marš tvarkyti reikalų.

 


IMG_4876 2

Gaminimo trukmė: 15 minučių.
Porcijos: 8–10 blynų.

Ingredientai blynams:
– 2 kiaušiniai,
– pusė stiklinės speltų miltų,
– pusė stiklinės pieno,
– 2 v. š. lydyto sviesto,
– žiupsnis druskos,
– (pagal poreikį) rudojo cukraus.

Mano pasirinkti ingredientai įdarui:
– kiaušinis,
– 3 pievagrybiai,
– kelios avokado skiltelės,
– rūkyta lašiša,
– gražgarstė,
– špinatai,

Gaminimo eiga:
1. Pradedu nuo blynų. Sviestą išsilydau, padedu į šoną atvėsti. Kiaušinius išplaku su pienu, įdedu druskos, cukraus, įmaišau atvėsusį sviestą. Galiausiai, supilu speltų miltus, viską išplaku iki vientisos masės.
2. Įsikaitinu keptuvę, jos papildomai riebalais netepu. Pusę samčio tešlos pilu į keptuvę, ją sukinėdama tešlą paskirstau per visą kėptuvės plotą. Matydama, kad tešla jau pradeda džiūti, blyną apverčiau. Kartoju su visa likusia tešla.
3. Iškeptus blynus serviruoju su pasirinktais priedais – keptu kiaušiniu, avokadu, su čiobreliu ir rozmarinu apkepintais pievagrybiais, žalumynais, rūkyta lašiša.

 

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like