Kiaušinis ir „kareivukai“ (egg & soldiers) ir trys jų variacijos

0 Shares
0
0
0

Šįkart pristatau ne receptą, o labiau idėją pusryčiams. Niekaip neapsiverčia liežuvis šito įrašo pavadinti receptu, nes norint džiaugtis klasikine šio patiekalo variacija užtenka vos dviejų ingredientų – skrudintos duonos ir kiaušinio. O kad patiekalas tikrai pavyktų, užtenka tik nusistatyti laikmatį kiaušinio virimo trukmei kontroliuoti. Taigi, lemme present you. Ponas kiaušinis ir kareiviai – Didžiojoje Britanijoje gana populiarus metodas kiek kitaip nei mums įprasta valgyti skystai virtą kiaušinį, į jį mirkant kareivukus (juostelėmis pjaustytą skrudintą duoną arba kitas alternatyvas).


Gaminimo trukmė: 7 minutės.
Porcijos: 1.

Ingredientai:
– 1 kiaušinis.

Kareiviams (galimi pasirinkimai):
– skrebutis (su sviestu arba be),
– orkaitėje keptos saldžios bulvės,
– kumpis,
– avokadas,
– smidrai.

Gaminimo eiga:
1. Pagrindinė šio patiekalo žvaigždė – kiaušinis. Norėdama jį tinkamai paruošti, užverdu vandenį prikaistuvyje. Jam užvirus, atsargiai šaukštu įleidžiu kiaušinį į puodo dugną, prisuku ugnį iki minimalios. Kiaušinį ten palieku 4 minutėms 30 sekundžių.

2. Kol verda kiaušinis, pasiruošiu kareivukus. Norint valgyti su saldžiomis bulvėmis, jas teks pradėti ruošti kiek anksčiau – šiaudeliais supjaustytos ir alyvuogių aliejumi aplietos bulvės mano orkaitėje kepa apie pusvalandį. Kiek greitesni variantai – skrudinta duona (keptuvėje ant sviesto arba skrudintuvėje), jos juosteles dar galima apvynioti kumpiu. Sveikiausia alternatyva – avokado juostelės (taip pat galima sukti į kumpį). Man turbūt skaniausia, bet labai sezoninė alternatyva – smidrai. Juos kepinu ant sviesto, barstau druska ir pipirais, bet šitam džiaugsmui dar teks sulaukti gegužės.

3. Kiaušiniui išvirus, kiaušinį dedu į kiaušinio laikiklį (jeigu įsižiūrėsit, pamatysit, kad aš, neturėdama kiaušinio laikiklio, naudojau stikliuką :D), viršų nupjaunu peiliu (galima nudaužyti šaukteliu ir nulupti), o po to į tą dieviško skonio kiaušinio trynį mirkau savo kareivėlius – nuo saldžių bulvių iki skrebučių.

IMG_4834_copy

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like

Avokadų majonezas

Nieko čia neapgausi – majonezą aš mėgstu. Gal ne taip, kaip sugyventinis, galintis majonezą valgyti tiesiog su duona ar sūriu, bet mėgstu. Vienas mano mylimiausių guilty pleasures yra sumuštinis su kiaušinio ir majonezo mišraine. Užtat kartais majonezas baigiasi, norisi sveikiau arba daržovių krepšy guli jau begendantys avokadai. Tada aš gaminu savo naminį avokadų majonezą.