Kiaušinis ir „kareivukai“ (egg & soldiers) ir trys jų variacijos

0 Shares
0
0
0

Šįkart pristatau ne receptą, o labiau idėją pusryčiams. Niekaip neapsiverčia liežuvis šito įrašo pavadinti receptu, nes norint džiaugtis klasikine šio patiekalo variacija užtenka vos dviejų ingredientų – skrudintos duonos ir kiaušinio. O kad patiekalas tikrai pavyktų, užtenka tik nusistatyti laikmatį kiaušinio virimo trukmei kontroliuoti. Taigi, lemme present you. Ponas kiaušinis ir kareiviai – Didžiojoje Britanijoje gana populiarus metodas kiek kitaip nei mums įprasta valgyti skystai virtą kiaušinį, į jį mirkant kareivukus (juostelėmis pjaustytą skrudintą duoną arba kitas alternatyvas).


Gaminimo trukmė: 7 minutės.
Porcijos: 1.

Ingredientai:
– 1 kiaušinis.

Kareiviams (galimi pasirinkimai):
– skrebutis (su sviestu arba be),
– orkaitėje keptos saldžios bulvės,
– kumpis,
– avokadas,
– smidrai.

Gaminimo eiga:
1. Pagrindinė šio patiekalo žvaigždė – kiaušinis. Norėdama jį tinkamai paruošti, užverdu vandenį prikaistuvyje. Jam užvirus, atsargiai šaukštu įleidžiu kiaušinį į puodo dugną, prisuku ugnį iki minimalios. Kiaušinį ten palieku 4 minutėms 30 sekundžių.

2. Kol verda kiaušinis, pasiruošiu kareivukus. Norint valgyti su saldžiomis bulvėmis, jas teks pradėti ruošti kiek anksčiau – šiaudeliais supjaustytos ir alyvuogių aliejumi aplietos bulvės mano orkaitėje kepa apie pusvalandį. Kiek greitesni variantai – skrudinta duona (keptuvėje ant sviesto arba skrudintuvėje), jos juosteles dar galima apvynioti kumpiu. Sveikiausia alternatyva – avokado juostelės (taip pat galima sukti į kumpį). Man turbūt skaniausia, bet labai sezoninė alternatyva – smidrai. Juos kepinu ant sviesto, barstau druska ir pipirais, bet šitam džiaugsmui dar teks sulaukti gegužės.

3. Kiaušiniui išvirus, kiaušinį dedu į kiaušinio laikiklį (jeigu įsižiūrėsit, pamatysit, kad aš, neturėdama kiaušinio laikiklio, naudojau stikliuką :D), viršų nupjaunu peiliu (galima nudaužyti šaukteliu ir nulupti), o po to į tą dieviško skonio kiaušinio trynį mirkau savo kareivėlius – nuo saldžių bulvių iki skrebučių.

IMG_4834_copy

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like