Preliminarūs cukinijų blynai

0 Shares
0
0
0

Yra receptų, kuriems gramai-miligramai yra itin svarbūs, o yra tokių, kuriuos galima gaminti tept-lept ir puikiai pavyks. Tokie yra ir šie preliminarūs cukinijų blynai?

Iš kur atsirado preliminarūs cukinijų blynai?

Jau stories minėjau, kad šį veganuary (= vegan + january) minėsiu savotiškai: stengsiuosi kasdien pasigaminti bent vieną augalinį patiekalą, nesvarbu, ar tai būtų pusryčiai, pietūs, vakarienė ar desertas. Iš visų daugiausia galvos skausmo man kelia pusryčiai – sunkiai sugalvoju, kaip juos praturtinti baltymais. 

Scrollindama @maxlamanna TikToką, netyčia atradau augalinius morkų blynus, į kuriuos buvo įtrinti avinžirniai. Genialu – baltymai! Morkų neturėjau, bet radau cukiniją, tai iš jos ir iškepiau. Dabar tikrai kepsiu ir dažniau. 

Kaip juos pasigaminti?

Reikės:

  • mažos cukinijos,
  • pusės skardinės avinžirnių,
  • smulkintų žalumynų – krapų, kalendrų, svogūnų laiškų, mėtų ar bent vienų iš jų,
  • 1 a. š. garstyčių,
  • 2 v. š. alyvuogių aliejaus,
  • česnakų granulių, druskos, saldžios paprikos, kumino, maistinių mielių,
  • 2-4 v. š. miltų.

Kaip gaminti?

Mažą cukiniją sutarkuoti, pasūdyti ir palikti kelioms minutėms, kad ši „paleistų“ vandenį. Viską nusunkti rankšluosčiu.

Šakutė grubiai sutrinti maždaug pusę skardinės avinžirnių, juos sudėti į dubenį su nusausinta cukinija. Įmaišyti šviežių smulkintų krapų, kalendrų ir svogūnų laiškų, a. š. garstyčių, kokius 2 v. š. alyvuogių aliejaus, pagal skonį – visų išvardintų priekonių. Galiausiai, įsukti kelis šaukštus miltų, kad viskas suliptų.

Iš masės suformuoti kukulius, juos suploti ir kepti ant aliejaus. Štai ir preliminarūs cukinijų blynai – jie puikiai tiks su augaliniu padažu iš tahini, augalinio pesto, citrinos sulčių, čili pipirų ir vandens.

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like