SOS: pabalęs šokoladas

0 Shares
0
0
0

Man pabalęs šokoladas yra močiučių ir Kalėdų klasika – atrodo, vaikystėje bent vieną pabalusį šokoladą kasmet tikrai gaudavau. Kaip tik todėl šią temą pajudinau šventiniame 2022-ųjų naujienlaiškyje, kurį išsiunčiau prieš pat Kalėdas.

Taigi, ką daryti, jeigu gavote pabalusį šokoladą?

Jei labai trumpai, suvalgyti.

Jei šiek tiek ilgiau, suvalgyti, nes skonis ir tekstūra gali būti pakitę, bet apsinuodyti neįmanoma.

Jeigu ilgiausiai, toks šokoladas dažniausiai yra vadinamas žydinčiu (angl. chocolate bloom). Šis žydėjimas dažniausiai susidaro besikeičiant temperatūroms ar gavus sąlytį su drėgme. Pirmuoju atveju, šokoladui tirpstant ir vėl sustingstant, riebalas išsiskiria paviršiuje ir virsta savo baltuoju pavidalu. Antruoju atveju, paviršiuje pasirodo cukrus – jis, gavęs drėgmės, ištirpsta ir vėl kristalizuojasi. Kad taip nenutiktų, specialistai rekomenduoja prieš perkant gerai apžiūrėti jo pakuotę ir šokoladą laikyti šaltoje, sausoje vietoje.

Galiausiai, ką daryti, jei nesinori jo valgyti? Tirpinkite ir pernaudokite kitiems kepiniams – kepkite šokoladinį pyragą ar kelis smulkintus gabalėlius įsukite į blynų tešla.

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like

Draugų pusryčių pasimatymams – pusryčių lenta

Kam susitikti penktadienio ar šeštadienio vakarą triukšmingame bare, kai galima susitikti visiems gerai išsimiegojus sekmadienį ryte.  Viena problema – jeigu norisi rytinio pasimatymo namų aplinkoje, kažkam tenka imtis iniciatyvos tuos pusryčius gaminti. Kaip tinklaraščio „Pusryčiams“ autorė, prasidėjus kalboms apie ruošimą, žvilgsnius dažniausiai jaučiu nukreiptus į save.

Kaip sudėlioti tobulą Budos dubenėlį (buddha bowl)?

Juokai juokais, bet aš šiuo metu daugiau nei visada noriu šviežių vaisių ir daržovių. Kuo daugiau vitaminų ir kuo stipresnio imuniteto. Budos dubenėliai – puiki proga tai kasdienei daržovių porcijai suvalgyti. Nesvarbu, ar pusryčiams, ar pietums, su Budos dubenėliais gausite sveiką ir subalansuotą patiekalą bei daugybę daržovių.