Džiūvesėliuose kepti kiaušiniai

0 Shares
0
0
0

Pajaučiau savo kailiu – rudenėjant komforto ieškau ne tik rudeniniuose megztiniuose, bet ir virtuvėje. Šiltos košės ir kepti kiaušiniai greitai iš lentynų išstūmė visus smūčius ir jogurto dubenėlius. Prieskonių dėžutės viršuje ir vėl cinamonas, imbieras ir ciberžolė. Net nebesivelsiu diskusijas dėl visų moliūgų ir cukinijų – čia ir taip viskas aišku. Norisi bulkos, sviestos ir šilumos burnoj: visa tai sujungia ir šitie džiūvesėliuose kepti kiaušiniai.


Džiūvesėliuose kepti kiaušiniai su daržovėmis

Gaminimo trukmė: 10 minučių.
Porcijos: 1.

Ingredientai:

– Pusė stiklinės duonos džiūvesėlių (griežtai – šiam receptui visiškai netinka iki miltų permalti tradiciniai džiūvėsiai; iš bėdos galima naudoti panko džiūvesėlius, bet geriausia pasiruošti naminius ir padžiūvusios mėgstamos duonos kriaukšlės; maniškiai – iš ciabattos),
– 1 v. š. sviesto,
– 1 česnako skiltelė,
– Džiovinti arba švieži čiobreliai (arba kitos jūsų mėgstamos žolelės),
– 2 kiaušiniai,
– Druska ir pipirai,
Garnyrui: fetos sūris, čili pipirai arba chalapos paprikų griežinėliai, marinuoti agurkėliai, svogūnai, keptos arba šviežios daržovės.

Gaminimo eiga:

  1. Smulkiai supjaustykite arba sutarkuokite česnako skiltelę.
  2. Keptuvėje ištirpinkite sviestą, suberkite džiūvesėlius. Ant nedidelės kaitros, kartkartėmis pamaišydami, leiskite jiems kelias minutes paskrusti. Suberkite česnaką, čiobrelius, barstykite druska ir pipirais pagal skonį, viską dar kiek pakepkite.
  3. Kai džiūvesėliai gražiai paruduos, iš jų suformuokite lizdelius kiaušiniams. Kiaušinius „įmuškite“ tiesiai į keptuvę. Kepkite tol, kol baltymas iškeps, o trynys liks skystas.
  4. Serviruokite barstytus fetos sūriu, čili pipirų arba chalapos paprikų griežinėliais, kartu su mėgstamomis keptomis daržovėmis (puikai tinka saldžiosios paprikos, pomidorai, batatai) arba marinuotomis daržovėmis (svogūnais, agurkėliais).

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like

Amerikietiškas obuolių pyragas

Kai rašau šitą įrašą jau yra rudens vidurys ir iki tol aš jau spėjau iškepti gal bent penkis šituos pyragus. Vienus tik su obuoliais, kitus su kriaušėm, bet puikiai žinau, kad prie šitos tešlos dera ir daugybė kitų įdarų – slyvos, serbentai, rabarbarai, braškės ar persikai. Trumpai tariant, šitas obuolių pyragas yra mano šio rudens sezono desertas to-go.