Kiaušinio salotų sumuštinis

Kad ir kiek bandyčiau apsimesti gourmet, niekam iš mano pusryčių meniu nepavyks pašalinti šito paprasčiausio kiaušinių salotų sumuštinio. Liaudiškai tariant: bulka, kiaušinis ir majonkė. Arba tobulas sumuštinis nuomos savaitei.
0 Shares
0
0
0

Kad ir kiek bandyčiau apsimesti gourmet, niekam iš mano pusryčių meniu nepavyks pašalinti šito paprasčiausio kiaušinių salotų sumuštinio. Liaudiškai tariant: bulka, kiaušinis ir majonkė. Kaip kažkada mano mylimas žurnalas Bon Appetit rašė, šitas sumuštinis yra tobulas nuomos savaitės sumuštinis bet kam, kas turi apmokėti sąskaitas. Vos trys pagrindiniai pigūs ingredientai, o po to jau galima pereiti prie interpretacijų.

Jeigu norisi kažką įrodyt su daugiau ingredientų, sumuštinį galite gardinti ir kitais priedais, kurie pridės cinkelį. Aš rekomenduoju:

  • Papildomus padažus – kaip visada man prie kiaušinių skaniausiai dera garstyčios arba krienai, bet galima eksperimentuoti ir su čili padažu,
  • Kažką „kandančio“ – lengvai marinuotus raudonus svogūnus arba net chalapos paprikas,
  • Šviežias traškias daržoves – geriausiai ridikėliai arba agurkai,
  • Žalumynus – man labiausiai dera krapai, bet puikiai tinka ir įvairūs daigai, gražgarste, špinatai,
  • Avokadą – nuo jo tekstūra taps dar kremiškesnė.

Žemiau – mano mėgstamiausia kombinacija su garstyčiom ir ridikėliais.

1IMG_0660

1IMG_0654


Gaminimo trukmė: 8 minutės.

Ingredientai:
– 1 kiaušinis,
– 1 v. š. majonezo,
– 1 a. š. garstyčių,
– druska ir pipirai,
– ridikas,
– skrebutis/bandelė/duonos riekė/bet kas, ant ko galima uždėti kiaušinio salotas.

Gaminimo eiga:

  1. Išvirkite kiaušinį. Mano mėgstamiausias metodas – pradėti nuo šalto vandens. Į puodą su šaltu vandeniu įdedu kiaušinį, uždengiu dangčiu. Vanduo užverda, nuimu dangtį, uždedu laikmatį lygiai 3,5 minutės, kiaušinį išimu ir dedu į ledinio vandens vonelę.
  2. Kiaušinį nulupu, supjaustau gabalėliais. Sudedu į dubenį, išmaišau su majonezu, garstyčiom, druska ir pipirais. Masę dedu ant duonos ir gardinu pasirinktinais priedais – šįkart žalumynais ir ridikėliais.
0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like