Dutch Baby arba keptas olandiškas blynas

1 Shares
0
0
1

Apie šitą sotų ir bent 4 žmones pamaitinantį blyną jau rašiau tik pradėjusi blogą (nuoroda – po receptu), bet kadangi tada dar neturėjau tinklapio, receptas taip ir pasimetė socialinių tinklų platybėse. O manau, kad neturėtų – Dutch Baby blynas nusipelnė gerokai daugiau dėmesio.

Aš Dutch Baby dievinu dėl dviejų priežasčių. Pirma, jis labai lengvai paruošiamas. Kombainu arba rankomis suplaki tešlą, supili į įkaitintą keptuvę, šaunį orkaitėn ir lauki. Jokio vartymo ar mažų blyniukų reikalų. Antra, jis dera beveik su viskuo, ką turit šaldytuve:

  • kumpiu, šonine ar kitais mėsos gaminiais,
  • daržovėmis – vyšniniais pomidorais, keptais ar šviežiais špinatų lapeliais, marinuotu svogūnu ar smidrais,
  • visokių formų kiaušiniais – keptais, virtais su lukštu, be jo ar net marinuotais,
  • įvairiausiais vaisiais, uogomis ar uogienėmis,
  • granola,
  • jogurtu.

Taigi, imkit ir bandykit. Tereikia turėti orkaitės karščiui atsparią keptuvę. Mano rekomendacija – ketaus keptuvė.

Gaminimo trukmė: 20-25 minutės (5 min paruošimas + iki 20 min kepimas).
Porcijos: 
4–5.

Ingredientai blynui:
– 3 kiaušiniai,
– Stiklinė pieno (250 ml),
– 100 gr. miltų,
– 1 v. š. rudojo cukraus,
– žiupsnis druskos,
– pusė a.š. kepimo miltelių,
– 1 v. š. sviesto.

Gaminimo eiga:
1. Įsikaitinu orkaitę kartu su keptuve viduje iki 210 C. Geriausia orkaitę pakaitinti bent 15-20 minučių, kol keptuvė galutinai įkais.
2. Kol orkaitė ir keptuvė kaista, dubenyje arba kombaine išmaišau kiaušinius, pieną, cukrų, druską. Po to sudedu miltus ir kepimo miltelius, viską darkart išmaišau.
3. Į įkaitusią keptuvę, jos neištraukus iš orkaitės, įmetu gabalėlį sviesto – jis turėtų iškart imti čirškėti. Iškart į keptuvę supilu ir blynų tešlą, uždarau orkaitę ir pereinu prie priedų pasiruošimo. Blynas ten keps apie 17-20 min, kol kraštai paruduos, o vidurys iškils kaip balionas.
5. Blynui iškepus, traukiu keptuvę iš orkaitės ir leidžiu jam kiek atvėsti – per tą laiką blynas turėtų subliukšti, o ten atsirasti vietos priedams. Kai jau centras įkrenta, dedu ten savo priedus ir nešu valgyti.

P. S. saldžioji versija – nuorodoje.

1 Shares

Leave a Reply

You May Also Like