Pusryčių pica su pesto padažu ir žalumynais

0 Shares
0
0
0

Kaip ten liaudies išmintis byloja – būkim biedni, bet teisingi. Pavyzdžiui, man savaitgaliai kartais virsta junk-a-dieniais maisto prasme. Susirinkę su draugais stalo tikrai nenuklojam salierų stiebais ir humusu, išlindę į miestą užkandžiams prie tauriųjų (arba ne) gėrimų nesirenkam tik alyvuogių, o ką jau kalbėti apie sprendimą penktadienio vakarą likt namie apsikrovus 3 čipsų pakeliais. Su pusryčiais irgi panašiai. Jeigu darbo savaitės eigoj dar prisiverčiu vieną kitą rytą suvalgyti košę, savaitgalio rytais norisi save apdovanoti bent kiek rimčiau.

Pusrytinė pica šeštadienio rytą skamba kaip visai neblogas prizas po ilgos savaitės. Kadangi poroj esam linkę į kompromisus picos klausimais, kartais šeštadienio rytais išsikepam tą picą, įsijungiam šimtąkart matytus „Draugus“ ir dar bent kokią valandą nelipam iš lovos. Pabandykit, ritualas vertas dėmesio.

IMG_4964_copy 2

IMG_4976_copy 2


Gaminimo trukmė: 20 minučių (5 min paruošimas + 15 min kepimas).
Porcijos:
2-4.

Ingredientai:
– norima picos tešla (aš naudoju Mantingos šitą, not sponsored, mano geriausias kelių metų atradimas visiems vakarėliams),
– keli šaukštai pesto padažo,
– mocarela,
– keli saulėje džiovinti pomidorai,
– alyvuogių aliejus (kraštams aptepti),
– 1 vištos kiaušinis arba keli putpelių,
– mėgstamas kumpis (man skaniausi – parmos arba švarcvaldo),
– pasirinkti žalumynai (aš labiausiai mėgstu sultenę ir gražgarstę).

Gaminimo eiga:
1. Įsikaitinu orkaitę (±180C), kol kaista, pasiruošiu picą. Pasirinktą pagrindą tepu pesto padažu, pabarstau plėšytu mocaleros sūriu. Dedu smulkintus saulėje džiovintus pomidorus ir su tik tiek pagardų picą pašaunu į orkaitę. Šalia kepančios picos dar įdėjau ir pomidorų šakelę, pašlakstyta alyvuogių aliejum – galutiniam rezultate labai derėjo prie picos.
2. Picos padui šiek tiek apkepus, bet neiškepus galutinai (tokio dydžio kaip mano su tokia pat tešla keptų apie 5–7 min), picą ištraukiu, ant viršaus įmušu  putpelių (arba vištų) kiaušinius. Picą dedu atgal į orkaitę, kol kiaušinis iškepa (putpelių kiaušiniai iškepė per maždaug 3–4 minutes, vištų kiaušiniams reiktų daugiau laiko).
3. Kiaušinio baltymui apkepus, bet tryniui neiškepus, picą traukiu iš orkaitės. Dedu šviežią kumpį, šviežius žalumynus, pabarstau pipirais.

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like