Bananų blynai su degintu sviestu

2 Shares
0
0
2

Sutiksit – šiais laikais negali savęs vadinti maisto blogeriu, jeigu neturi savo bananų blynų receptų. Su kiaušiniais, be kiaušinių, su kvietiniais, grikių ar migdolų miltais, be saldiklių ar su jais – visų skrtingi, bet visų bananų blynai.

Aš savąjį receptą užrašinėjau „21 dienos be cukraus“ iššūkio metu, tai mano blynai nors ir ne sveikuoliški, bet be pridėtino cukraus. Aišku, negalėjau jų palikti visai paprastų. Savo maisto derinimo enciklopedijoje paanalizavusi, kas dera su bananais, receptą papildžiau ne tik cinamonu, bet ir degintu sviestu. Dar mielai biūčiau šliūkštelėjusi romo, bet juk kalbam apie pusryčius – gal paliksiu alkoholinius gėrimus vakarienėms ir desertams.

Kokie bananai labiausiai tinka bananų blynams?

Auksinė taisyklė: kuo labiau bananai sunokę, tuo juose daugiau cukraus. Taigi, norint saldžių ir skanių pusrytinių blynų, rekomenduočiau rinktis labiausiai sunokusius ar net pernokusius bananus. Naudojant tokius bananus nereiks nei persistengti juos trinant, nei naudoti papildomo cukraus – jo užteks iš pačių bananų.

Sunokę bananai – aukščiau, dar ant palangės pagulėti turinys bananai – žemiau

Beje, mano bičiulė Aistė, a.k.a @mission_diabetes, ne taip ir seniai dalijosi puikiu infografiku, parodančiu, kaip tai atrodo ant paties banano. Blynams labiausiai tiks vaizdas dešinėje.

Slaptas ingredientas – degintas sviestas

Jeigu kepėte bent vienus mano blynus, turbūt pastebėjote – beveik niekada nepilu riebalų į keptuvę. Visi blynams naudojami riebalai mano receptuose keliauja tik į tešlą. Taip blynai iškepa ne tik gerokai gražesni, bet ir jų paviršius nepasidengia dažnai ne tokiu ir maloniu riebalu.

Kepdama bananų blynus sumaniau paeksperimentuoti ir įprastą aliejų ar sviestą čia pakeisti degintu sviestu. Degintas sviestas – tai tas pats lydytas sviestas. Skiriasi tik tai, kad jį ilgiau palaikius virš kaitros, pasikeičia ir spalva, ir skonis. Sviestas tampa karamelę primenančios gintaro spalvos, o sviestas ima kvėpėti… riešutais. Taip nutinka dėl karamelizacijos procesas: svieste esančios pieno dalelės ima karamelizuotis, sviestui suteikdamos deginto poskonio.

Degintą sviestą paruošti labai lengva:

 1. Sviestą lydykite nedideliame, skaidraus dugno puode ant nedidelės kaitros.
 2. Kai sviestas ištirps, jo paviršiuje ims burbuliuoti šviesi puta.
 3. Tada jį akylai stebėkite – netrukus sviestas ims tamsėti. Jam pasiekus gintarinę spalvą, sviestą iškart perkelkite į kitą indą.
 4. Perkošti nereikia – tamsiai rudos nuosėdos tik suteikia papildomo skonio.

Beje, toks sviestas tinka tikrai ne tik blynams. Degintą sviestą naudokite sausainiams, meduoliams, pyragams ar keksams, ant jo kepkite kiaušinius ar daržoves.

Bananų blynai ir jų priedai: kuo juos gardinti?

Prie bananų blynų puikiai tinka įvairiausi priedai: riešutai (ypač graikiniai), šilauogės, šokolado gabalėliai. Visus šiuos ingredientus galite įsukti ir į tešlą – taip iškepsite blynus su priedais.

Jeigu visgi į tešlą maišyti nieko nesinori, blynus skanaukite su jogurtu ar jo padažu, uogiene, vaisiais ar uogomis. Mano mylimas jogurto triukas – jį išmaišyti su cinamonu ir klevų sirupu.

Bananų blynai su degintu sviestu

 • 1 labai sunokęs bananas
 • 1 kiaušinis
 • 40 g sviesto
 • 120 ml mėgstamo pieno
 • 100 g miltų
 • ½ a. š. kepimo miltelių
 • Žiupsnis cinamono
 • Žiupsnis druskos
 • 3 v. š. graikiško jogurto
 • Klevų sirupo / pagal skonį ir mėgstamą saldumą
 • Cinamono / pagal skonį

Paruoškite degintą sviestą. Ant nedidelės kaitros lydykite sviestą tol, kol šis paviršiuje ims burbuliuoti. Netrukus sviestas ims tamsėti – nuimkite nuo kaitros, kai spalva primins gintarinę. Iškart perpilkite į kitą indą ir palikite trumpam atvėsti. Ruoškite likusią tešlą. Sutrinkite bananą, į jį įplakite kiaušinį. Įdėkite druskos, cinamono, supilkite pieną, gerai išmaišykite.

Įsukite su kepimo milteliais sumaišytus miltus. Jeigu naudojate papildomus priedus (riešutus, uogas, šokolado gabalėlius), juos taip pat įmaišykite dabar. Galiausiai atsargiai įsukite sviestą. Blynus kepkite sausoje nepridegančioje keptuvėje. Jeigu nesate tikri dėl keptuvės paviršiaus, ją pirmąkart patepkite labai plonu aliejaus sluoksniu – kitiems kartams to tikrai nebeprireiks. Serviruokite su graikišku jogurtu arba cinamoniniu jo padažu: kelis šaukštus jogurto išmaišykite su žiupsniu cinamonu ir klevų sirupu. Šalia taip pat tiks mėgstamos uogos ar bananai. Skanaus!

2 Shares

Leave a Reply

You May Also Like

Šokoladinis mamos pyragas

Jeigu reiktų pasirinkti vieną vienintelį patiekalą, kuris man labiausiai primena tėvų namus, iškart rinkčiausi šitą šokoladinį mamos pyragą. Gal dėl to, kad jis toks paprastas ir mama visad jį iškepdavo, kai prasidėdavo mano ir tėčio zyzimas „kažko skanaus“. Jo yra ragavusios turbūt visos mano vaikystės draugės, kelios net pasiėmusios receptą ir bandžiusios kept pačios. O per didžiąsias metu šventes šitas paprastas pyragas iš pelenės virsta gulbe – mama jį pertepa maskarponės ir kondensuoto pieno kremu ir paverčia jį tortu. Pasaka, ne kitaip.