Za’atar prieskonių kiaušiniai

0 Shares
0
0
0

Vis galvoju, kokia, Gabriele, iš tavęs maisto tinklaraštininkė, jeigu paskutinis pusryciams.com įrašas yra parašytas birželio 1 dieną. Bet ai, kas čia vasarą kas ką skaito. Ir išvis, kas vasarą gamina? Pusryčiams – tikrai ne aš. Vasaros sezonu atsisveikinau su košėm ir kitais rimtesniais patiekalais, tad meniu liko sumuštiniai ir kiaušiniai. Kad pastarieji neatsibostų, vis išbandau kokius naujus triukus. Vienas jų – za’atar prieskonių kiaušiniai.

Pirmąkart šį paprastą receptą pamačiau @food52 Instagram paskyroje. Metodas labai paprastas ir primena pesto kiaušinius: į keptuvę dedi su alyvuogių aliejumi sumaišytus prieskonius ir kepi kiaušinius kaip įprasta. Kiaušinio apačioje susidaro traški sezamų plutelė, o nuo za’atar prieskonių kiaušiniai kvepia neįtikėtinai. Bet pradėkim nuo pradžių.

Kas yra za’atar prieskoniai?

Za’atar – tai iš Vidurio Rytų atkeliavęs prieskonių mišinys, maišomas iš čiobrelio, raudonėlio, mairūno, žagrenio, skrudintų sezamo sėklų ir druskos. Švelniai rūgštūs, vos saldūs ir neįtikėtinai aromatingi za’atar prieskoniai dažniausiai yra patiekiami sumaišius su alyvuogių aliejumi. Tokį derinį galima naudoti kaip pagardą pita duonelei, jogurtui ar labneh užtepėlei, daržovėms ar rytietiškoms salotoms, mėsos marinavimui. Mano atveju – ir kiaušiniams kepti. 

Kur įsigyti za’tar prieskonių?

Mano mišinys – iš Delona parduotuvės. Prieskonius galima įsigyti ir fizinėje parduotuvėje, ir internetu. Ir tai tikrai nėra reklama – šioje parduotuvėje už savo pinigus perku ko gero visus savo prieskonius.

Ingredientai:

  • 2 v. š. kepimui tinkamo alyvuogių aliejaus
  • 3 a. š. za’atar prieskonių
  • 1-2 kiaušiniai
  • Priedai kiaušiniams – druska, pipirai, žalumynai

Eiga:

  • Dubenėlyje sumaišykite alyvuogių aliejų ir prieskonius.
  • Mišinį pilkite į įkaitintą keptuvę, ten pat ant viršaus įmuškite kiaušinį.
  • Kepkite kiaušinį iki mėgstamo tvirtumo. Serviruokite su duona, fetos sūriu, žalumynais, šviežiomis ar marinuotomis daržovėmis.
0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like