Cacio e Pepe kiaušiniai

0 Shares
0
0
0

Jeigu mėgstate itališką pasta, „cacio e pepe“ žodžių junginys jums nebus naujas – šis makaronų patiekalas yra visiška Italijos klasika. Mano siūlymas – šiuos skonius perkelti ant kiaušinių. Labai kreminių, labai purių ir labai kvapnių. Rezultatas – cacio e pepe kiaušiniai.

Kas yra cacio e pepe?

Cacio e Pepe, išvertus iš italų kalbos, reiškia du paprastus dalykus: sūris ir pipirai. Jums šis pavadinimas gali būti girdėtas iš makaronų meniu – būtent po tokiu pavadinimu slepiasi vieni tradiciškiausių itališkų makaronų patiekalų su daug sūrio ir pipirų.

Mano siūlomi cacio e pepe kiaušiniai – minėto makaronų patiekalo interpretacija, kurią aptikau The Feed Feed paskyroje. Pasirodo, toks derinys populiarus New Yorko restorane „Maialino“ – čia šie kiaušiniai patiekiami kartu su šviežia itališka duona ir yra labai mylimi JAV kulinarijos legendos Ina Garten.

Kokį sūrį ir pipirus rinktis?

Kai ingredientų tiek mažai, labai svarbu juos pasirinkti tinkamus. Tradiciškai cacio e pepe patiekalui naudojamas itališkas pecorino romano – kietasis sūris, gaminamas iš avių pieno ir brandinamas ne mažiau nei 5 mėnesius. Šis sūris yra ypatingai aromatingas, todėl, nors ir išoriškai panašus į kitus kietuosius sūrius, cacio e pepe patiekalui suteikia tą cinkelį. Lietuvoje šio sūrio galima įsigyti didžiuosiuose prekybos centruose, gourmet parduotuvėse „Assorti“, „Sraigė ir Varlė“ ar pas sūrininkus „Say Cheese“.

Ne ką mažiau svarbūs ir pipirai. Mano rekomendacija – naudoti tik šviežiai maltus pipirus, nes juose atsiskleidžia visai kitas aromatas. Aš saviškius perku parduotuvėje „Delona“ ir traiškau grūstuvėje prieš pat kiaušinių kepimą, bet tokiems atvejams puikiai pasitarnauja ir prieskonių malūnėliai. Cacio e Pepe kiaušiniai ir makaronai jums padėkos, jeigu prieš malimą pipirus papildomai paskrudinsite keptuvėje – taip patiekalas bus dar kvapnesnis.

Cacio e pepe kiaušiniai: tips & Tricks

Turbūt daug plėstis nereikia: labai išsamų įrašą apie plaktų keptų kiaušinių (scrambled eggs) techniką jau esu parašiusi anksčiau. Ten rasite ir visus patarimus, kad iškeptumėte kremiškiausius kiaušinius pasaulyje. Mano galva, svarbiausi patarimai yra šie:

 • Naudokite nepridegančią keptuvę ir mažą ugnį. Kiaušiniai turi ne kepti, o lėtai šilti, pavirsdami į drebučius, o ne kietus gumulėlius.
 • Kiaušinius nuo kaitros nuimkite tada, kai jie dar nėra galutinai iškepę. Jie pabaigs kepti nuo savo pačių likusios kaitros.
 • Kiaušiniams iškepus, juos iškart perkelkite į lėkštę arba ant skrebučio. Kuo kiaušiniai ilgiau gulės keptuvėje, tuo didesnė tikimybė, kad perkeps.

Cacio e Pepe kiaušiniai

Ingredientai:

 • 1 v. š. sviesto
 • 3 kiaušiniai
 • 3 v. š. 30 % riebumo grietinėlės
 • nykščio dydžio gabalėlis pecorino romano sūrio / galima keisti parmezanu
 • žiupsnis šviežiai maltų juodųjų pipirų
 • žiupsnis druskos
 • skrudinta mėgstamos duonos riekė

Eiga:

 • Į dubenį įmuškite kiaušinius, įpilkite grietinėlės, įtarkuokite sūrio, barstykite druska ir šviežiai maltais pipirais. Viską gerai išmaišykite.
 • Keptuvėje ant nedidelės ugnies ištirpinkite sviestą. Pilkite kiaušinio plakinį ir vikriai maišykite, kol kiaušiniai ims stingti. Kiaušiniams sustingus, keptuvę traukite nuo ugnies – svarbiausia tai padaryti tuomet, kada kiaušiniai dar nebus galutinai iškepę.
 • Kiaušinius serviruokite dubenėlyje ar ant mėgstamos duonos skrebučio. Pabaigoje papildomai barstykite žiupsniu šviežių pipirų.

P. S. Norint adaptuoti receptą didesniam kiekiui žmonių, formulė gana paprasta: 1 kiaušiniui – 1 valgomas šaukštas riebios grietinėlės. Sūrį, druską ir pipirus galima taikyti pagal skonį: čia suklysti labai sunku.

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like

Bananinis varškės dubenėlis

Pageidavimų koncertas parodė, kad trūksta mažiau angliavandenių turinčių receptų be duonos ir receptų, kuriuos galima paruošti žaibo greičiu. Šitas receptas tinka ir tai, ir tai kategorijai. Nieko nereikia kepti, virti ar dar kaip apdoroti – užteks šakutės, dubenėlio, ingredientų ir galima pusryčiauti.