Skaldytų avižų košė su tahini ir karamelizuotais obuoliais

0 Shares
0
0
0

Turbūt nuskambėsiu kaip kosmodisko reklama, bet prieš metus ir menėsį nemėgau košių. Ne nekenčiau, bet tiesiog nemėgau – atrodė, kad nėra dalykų, kuriuos būtų galima apie jas mėgt. Ir tada pati sau mečiau košių iššūkį – 30 dienų pusryčiams valgiau tik avižines košes. Išragavau visas įmanomas kombinacijas, visas įmanomas grūdų rūšis ir atradau, kad košės gali džiuginti. Ypač, kai tinkamai paruoštos.

Bandžiau ir avižines kruopas, ir avižinius dribsnius. Ir visų grūdo dalių, ir smulkintas. Nors mano širdį užkariavo visų grūdo dalių dribsniai, neramino mintis, kad taip ir likau neparagavusi steel-cut oats – Lietuvoje tuomet dar neatrastų avižų. Šiemet šį mano norą išpildė Malsena, pristačiusi šias avižas ir Lietuvoje.

Steel-cut oats arba kapotos avižos – tai į tris dalis padalintos avižų kruopos, kurios nebuvo supresuotos ar kitaip apdorojamos. Šio tipo avižinų dribsnių sudėtyje išlieka daugiausiai naudingųjų grūdo dalių ir skaidulų. Dėl ilgesnio virškinimo proceso ši avižų rūšis užtikrina ir ilgesnį sotumo jausmą. Galiausiai, išskirtinė yra ir košės struktūra: skaldytų avižų košė yra neįtikėtinai šilkinė, bet kartu ir ne visai vientisa. Sakyčiau, kad reikia paragauti, jog patirtum visą malonumą.

Žemiau dalinuosi savo dvigubu atradimu: skaldytų avižų koše su tahini ir karamelizuotais obuoliais. Nors jau atrodo įprasta į savo košę įmaišyti šaukštą riešutų sviesto, apie tahini arba sezamų pastą dar nebuvau pagalvojusi. Ir net pati save nustebinau! Tahini košei suteikia puikų skonio twistą ir kreminę tekstūrą.


Skaldytų avižų košė su tahini ir karamelizuotais obuoliais

Gaminimo trukmė: 20 minučių.
Porcijos: 1.

Ingredientai košei:

50 g viso grūdo kapotų avižų,
200 ml pieno (augalinei versijai – augalinio pieno arba vandens),
1 v. š. sezamų pastos (tahini),
1 a. š. klevų sirupo (tinka ir medus),
žiupsnio druskos,
papuošimui – skrudintų sezamo sėklų.

Karamelizuotiems obuoliams:

1 v. š. klevų sirupo (arba medaus),
1 v. š. sviesto (augalinei versijai – kokosų aliejaus),
pusės obuolio,
žiupsnio druskos, cinamono ir kardamono.

Gaminimo eiga:

  1. Puode užvirinkite pieną, suberkite kapotas avižas ir palikite virti, neuždengdami dangčiu.
  2. Po 10 minučių įdėkite sezamų pastos, įpilkite pasirinkto saldiklio, pagardinkite druska ir virkite dar 5 minutes.
  3. Po 5 minučių, išjunkite ugnį, puodą uždenkite dangčiu ir leiskite košei pastovėti.
  4. Per tą laiką pasiruoškite karamelizuotus obuolius. Nulupkite jiems odelę, supjaustykite nedideliais gabalėliais. Keptuvėje ištirpinkite sviestą, sudėkite obuolius, pasirinktą saldiklį, prieskonius. Nuolat maišydami obuolius kepkite apie 5 minutes, jiems iškepus šiek tiek pabarstykite druska.
  5. Serviruokite: į dubenį sudėkite išvirtą košę, ant viršaus – karamelizuotus obuolius. Viską užbaikite skrudintomis sezamo sėklomis, jeigu norisi papildomo saldumo, pašlakstykite klevų sirupu arba medumi.
0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like