Keptas greipfrutas su jogurtu ir granola

0 Shares
0
0
0

Padariau šitą nuotrauką vieną ankstyvą pirmadienio rytą, kol Justinas kitam lovos krašte snaudė ir bandė neišsibudint nuo fotoaparato pliauškinimo mano pusėj. Tiesiog atsikėliau, sugalvojau save nudžiuginti keptu pasikaramelizavusiu greipfrutu, kuris gulėjo ant palangės, užstačiau orkaitę, iškepiau ir prieš valgymą improvizuotai nufotografavau. Kadangi skubėjau į darbą, net jokių rekvzitų aplink nedėliojau.

Bet apie tai ir yra šitas keptas greipfrutas. Apie savęs pradžiuginimą darbo dieną, kai tingisi keltis. Apie skubius rytus, kai norisi skaniai, bet nėra daug laiko. Apie tylų ruošimąsi ryte, kol kitas miega.

Keptas greipfrutas su natūraliu jogurtu ir mano kepta granola

Gaminimo trukmė: ruoša – 2 min, kepimas – 15 min.

Ingredientai:

– 1 greipfrutas,
– keli šaukštai graikiško jogurto (vegan versijai puikiai tiks avižų jogurtas „Oatly“),
– mėgstama granola (aš labiausiai rekomenduoju šią),
– klevų sirupas.

Gaminimo eiga:

  1. Įkaitinkite orkaitę iki 180 C.
  2. Greipfrutą perpjaukite pusiau. Smulkesniu peiliu šiek tiek įpjaukite greipfrutą – tarp žievės ir paties vaisiaus ir tarp natūraliai susiformavusių skiltelių pačiame greipfrute. Taip lengviau bus jį valgyti iškepus.
  3. Perpjautą greipfrutą dėkite į įkaitintą orkaitę ir kepkite 15 minučių. Jeigu norite labiau karamelizuotos plutelės, prieš kepimą greipfruto viršų pabarstykite cukrumi.
  4. Keptą greipfrutą gardinkite graikišku jogurtu, mėgstama granola, šlakstykite klevų sirupu. Norėdami dar labiau subalansuoti, greipfrutą barstykite druska, šviežios mėtos lapeliais.

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like

Šokoladinis mamos pyragas

Jeigu reiktų pasirinkti vieną vienintelį patiekalą, kuris man labiausiai primena tėvų namus, iškart rinkčiausi šitą šokoladinį mamos pyragą. Gal dėl to, kad jis toks paprastas ir mama visad jį iškepdavo, kai prasidėdavo mano ir tėčio zyzimas „kažko skanaus“. Jo yra ragavusios turbūt visos mano vaikystės draugės, kelios net pasiėmusios receptą ir bandžiusios kept pačios. O per didžiąsias metu šventes šitas paprastas pyragas iš pelenės virsta gulbe – mama jį pertepa maskarponės ir kondensuoto pieno kremu ir paverčia jį tortu. Pasaka, ne kitaip.