Škotiškas kiaušinis

Nors sąmoningai stengiuosi vartoti mažiau mėsos dėl gamtos ir geresnės savo savijautos, kaip alternatyvą įprastai renkuosi daržoves ir kruopas. Šįkart buvo įdomu paeksperimentuoti su mėsos pakaitalais – turbūt tradiciškiausią škotišką pusryčių patiekalą su mėsa pagaminant be mėsos.
0 Shares
0
0
0

Kiekvienąkart iš partnerių gavusi dovanų kokią įdomesnių maisto produktų dėžę jaučiuosi kaip per savo kadaise mylimiausią (ir dramatiškiausią) TV šou – Masterchef. Kiekvienos Masterchef laidos metu jos dalyviai gaudavo Mistery Box – medinę dėžę, kurioje laukdavo jiems iš anksto nežinomi ingredientai, iš kurių dalyviai turėdavo pagaminti stebuklą. Atsidarai dėžę, matai įvairius ingredientus ir galvoji, ką čia įdomaus sudėliojus.

Taip jaučiausi ir gavusi naujo prekės ženklo Lietuvoje „MeatLess Farm“ gaminių dėžę. Nors sąmoningai stengiuosi vartoti mažiau mėsos dėl gamtos ir geresnės savo savijautos (ją įprastai valgau ne namie), kaip alternatyvą dažniausiai renkuosi daržoves ir kruopas. Šįkart buvo įdomu paeksperimentuoti su mėsos pakaitalais, ypač pusryčių kontekste.

Begalvodama kaip panaudoti šiuos veganiškus mėsos pakaitalus,  leidau sau pasileisti plaukus ir pirmąkart išbandyti škotiškus kiaušinius! Visad gąsdinę sudėtinga technika, pasirodo, šie kiaušiniai pasigamina greičiau nei šakšukos ar orkaitėj kepti kiaušiniai. Tapę gastropub’ų klasika, manau, kad šie kiaušiniai atras vietą mano virtuvėje dar dažniau – su mėsa arba „MeatLess Farm“ ne-mėsa, kuriai tikrai netrūksta skonio.

1IMG_9247


Gaminimo trukmė: 15-20 minučių.
Porcijos:
1.

Ingredientai:
– 2 kiaušiniai,
– 100 gr. šviežių dešrelių (aš naudojau jų pakaitalą iš „MeatLess Farm“, bet puikiai tiks įprastos kiaulienos ar jautienos dešrelės),
– mėgstamos žolelės (aš naudoju provanso – rozmarinas, čiobrelis, raudonėlis),
– 2 v. š. miltų,
– 2 v. š. džiūvesėlių,
– 1 v. š. smulkiai tarkuoto parmezano,
– saulėgrąžų aliejaus virimui,
– ledo kiaušinio atšaldymui.

Padažui:
– 2 a. š. majonezo,
– 1 a. š. garstyčių.

Gaminimo eiga:
1. Pradėkite nuo pasiruošimo. Išsiplakite vieną kiaušinį. Į vieną lėkštę suberkite miltus, į kitą – džiūvesėlių ir tarkuoto parmezano mišinį.
2. Pasiruoškite kiaušinį. Užvirkite vandenį prikaistuvyje, į jį atsargiai įdėkite kiaušinį. Jeigu mėgstate skystesnį trynį, palikite virti lygiai 6 minutes. Jeigu norisi kietesnio – 8 minutes.
3. Kol verda kiaušinis, pasiruoškite mėsos (arba ne-mėsos) paplotėlį. Dešrelių mėsą susmulkinkite pirštais arba šakute, sudėkite mėgstamas žoleles. Į mėsos masę dėl skonio ir tekstūros taip pat galima įtarkuoti obuolį ar sūrio (bandžiau čederį, puikiai tiko).
4. Į atskirą dubenėlį įdėkite kelis gabalėlius ledo, juos užpilkite lediniu vandeniu. Tokiu metu jau turėtų būti išviręs kiaušinis. Jį perkelkite į ledinio vandens vonelę, leiskite atvėsti. Kiaušinio lukštą atsargiai suskaldykite padaužydami į lygų paviršių, kelioms sekundėms grąžinkite į vandenį – taip lengviau nusilups. Kiaušinį atsargiai nulupkite nepažeisdami sienelių.
5. Paruoškite škotišką kiaušinį. Rankomis suformuokite mėsos paplotėlį delne, ant jo uždėkite nuluptą kiaušinį. Rankomis atsargiai apgobkite kiaušinį mėsa tol, kol visas kiaušinis bus apdengtas mėsos mase. Negali likti jokių tarpų ar skylių, kiaušinis turi būti pilnai apdengtas mėsa.
6. Škotišką kiaušinį apvoliokite miltuose, tada kiaušinyje, galiausiai džiūvesėlių ir parmezano mišinyje.
7. Įkaitinkite aliejų iki virimo temperatūros – jo užteks tiek, kad apsemtų du trečdalius suformuoto kiaušinio. Kiaušinį virkite lygiai 9 minutes, kartais pavartydami. Tiekite karštus, perpjautus pusiau su majonezo ir garstyčių padažu.

Reklama paruošta bendradarbiaujant su „MeatLess Farm“. 

0 Shares
2 comments

Leave a Reply

You May Also Like