Step by step: be lukšto virtas kiaušinis

Neįsivaizduoju kodėl, bet kiaušinio „marškinėliuose“ virimas namie dažnai būna apipintas mistika. Spėju, kad dažnai sutinkamas restoranų pusryčių meniu, namie šis metodas apeinamas dėl baimės, kad viskas labai sudėtinga. Anaiptol.
0 Shares
0
0
0

Neįsivaizduoju kodėl, bet kiaušinio „marškinėliuose“ virimas namie dažnai būna apipintas mistika. Spėju, kad dažnai sutinkamas restoranų pusryčių meniu, namie šis metodas apeinamas dėl baimės, kad viskas labai sudėtinga. Juk jeigu be lukšto virtą kiaušinį naudoja benediktams, tai man jau namie tikrai nepavyks.

Ta proga, atiduodu pirmąjį video su instrukcija, kaip paprasčiausiai tą kiaušinį išvirti.


Gaminimo trukmė: 5 minutės.

Verdant vieną kiaušinį

Įrankiai:
– nedidelis puodas,
– ramekinas arba nedidelis dubenėlis,
– sietelis,
– mažas kiaurasamtis (arba kiauras šaukštas),
– popierinis arba medžiaginis rankšluostis nusausinimui.

Ingredientai:
– 1 kiaušinis,
– druska,
– pipirai.

Gaminimo eiga:
1. Puode užvirkite vandenį.
2. Kiaušinį atsargiai įmuškite ir nedidelį puodelį, ramekiną ar dubenėlį, iš kurio kiaušinį transportuosite į puodą. Svarbiausia – nepažeisti trynio.
3. Per sietelį nukoškite kiaušinį – taip nebeliks perteklinio baltymo ir po kiaušinio lukštu susikaupusio vandens, kuris virimo metu palieka erzinančius „siūlelius“ vandenyje. Kiaušinį grąžinkite į tą patį nedidelį indelį.
3. Vandeniui užvirus, kaitrą primažinkite iki tokios, kad vanduo nebeburbuliuotų.
4. NEBŪTINAS ŽINGSNIS. Norėdami gražesnės kiaušinio formos, puode šaukštu išsukite sūkurį – taip kiaušinis „susisuks“ gražesnės formos.
5. Į sūkurio (arba tiesiog puodo vidury) labai atsargiai „įleiskite“ kiaušinį. Indelis turėtų beveik liesti vandenį, kai kiaušinis yra dedamas į vandenį – kuo žemiau, tuo geriau. Priklausomai nuo jo dydžio, kiaušinį virkite nuo 3 iki 3,5 minučių.
6. Praėjus nustatytam laikui, kiaušinį kiaurasamčiu atsargiai ištraukite iš puodo ir leiskite nusausėti, padėję ant popierinio arba medžiaginio rankšluosčio.
7. Valgykite su įvairaus skonio sumuštiniais, kruopomis, serviruokite Benedikto kiaušinius.

Verdant daugiau kiaušinių

Verdant daugiau nei vieną kiaušinį be lukšto, eiga beveik tokia pati, tiesiog reiktų naudoti kitus įrankius. Keli patarimai:

  • Pirmiausia – kuo daugiau kiaušinių, tuo didesnio puodo reiktų. Tarp verdamų kiaušinių turi likti pakankamai erdvės.
  • Kiaušinius galima nusunkti vienu metu per didelį sietą.
  • Svarbiausia – JOKIO SŪKURIO. Sūkurio išsukimas tinkamas tik vienam kiaušiniui.
  • Verdant daugiau kiaušinių puode, eiga tokia pati, išskyrus sūkurio išsukimą: užverdamas vanduo, primažinama kaitra iki tol, kol vanduo nebeverda, kiaušiniai  po vieną atskirose vietose „įleidžiami“ į vandenį, atsargiai, iš kiek įmanoma žemiau. Virimo trukmė – nesikeičia.
0 Shares
1 comment
  1. Atgalinis pranešimas: Avokado skrebučiai | PUSRYČIAMS

Leave a Reply

You May Also Like