Orkaitėje keptos saldžios bulvės

0 Shares
0
0
0

Pirmąkart su saldžiąja bulve susipažinusi prieš porą-trejetą metų, labai greitai ją įtraukiau į savo mėgstamiausių ingredientų sąrašą. Kartu su avinžirniu skardine, kiaušinių pakuote ir duonos kepalu, saldžiųjų bulvių visada turi būti mano virtuvėje.  Jas dažniausiai ištraukiu kaip slaptąjį ginklą užsukus draugams (vienu metu čia turbūt buvo populiariausias užkandis ant stalo per susibėgimus), o kartais kepu pusryčiams arba pietums.

Jeigu turite Pinterest paskyrą, įdarytas bulves pietums turbūt būsite matę – bulves populiaru kepti orkaitėje ir vėliau įdaryti visokiausiais įdarais: nuo čili troškinio iki avokado salotų. Aš pabandžiau nueiti toliau – paruošti saldžiąsias bulves pusryčiams. Ir rezultatas tikrai nenuvylė – saldžioji bulvė TOBULAI dera ir su plaktu keptu kiaušiniu scrambled egg, ir su bananais bei riešutų sviestu.

1 IMG_8999


Gaminimo trukmė: 30 minučių.
Porcijos:
1-2.

Keptai bulvei:
– 1 saldžiosios bulvės,
– 1-2 v. š. alyvuogių aliejaus.

Saldiems pagardams:
– 1 bananas,
– 1-2 v. š. riešutų sviesto,
– mėgstamų džiovintų vaisių arba riešutų. 

Sūriems pagardams:
– 1 kiaušinis,
– gabalėlis sviesto,
– druskos ir pipirų. 

Gaminimo eiga:
1. Įkaitinkite orkaitę iki 180C. Kol orkaitė kaista, paruoškite bulvę. Ją perpjaukite pusiau, įtrinkite alyvuogių aliejumi ir įdėkite į kepimo popieriumi išklotą skardą.
2. Orkaitei įkaitus, kepkite bulvę 20-30 minučių, kol bulvės vidus visiškai suminkštėja (pasijaus, paspaudus šakute).
3. Likus 5 minutėms iki bulvės iškepimo, paruoškite įdarą. Jeigu norite sūriai saldžios bulvės, išsikepkite kreminį plaktą kiaušinį, jo receptas – nuorodoje. Jeigu norisi saldesnės versijos, supjaustykite bananą.
4. Bulvei iškepus, šakute šiek tiek pertrinkite bulvės vidų. Gardinkite mano siūlytais arba savo mėgstamais pagardais – prie saldžiosios bulvės dera beveik viskas.

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like