Sūri avižinė košė su be lukšto virtu kiaušiniu ir daržovėmis

0 Shares
0
0
0

Apie sūrias košes jau kalbėjau. Visgi, net ir pakalbėjus vienąkart, man atrodo, jos vis dar susilaukia per mažai dėmesio.

Dabar į sūrių košių barikadų pusę  stotis norisi dar labiau. Po to, kai nusprendžiau mesti sau košių iššūkį ir 30 dienų pusryčiams valgyti tik avižines košes, supratau, kad niekaip neprisiversiu kiekvieną rytą valgyti tik saldžias jos variacijas. Ir tada man į pagalbą atėjo sultiniai, sojų padažai, srirachos ir kiti reikalai, darkart leidę suprasti, kad košė toli gražu neturi būti tik saldi. Ir kad ir kaip egzotiškai skamba avižinė košė sultinyje, mano visos rekomendacijos jas išbandyti – tinka tas sūrumas, dar ir kaip!

1_IMG_7725

1_IMG_7750


Gaminimo trukmė: 15 minučių.
Porcijos: 
1.

Ingredientai:
– 50 gr. avižinių dribsnių,
– 100-150 ml. vandens,
– 1/4 mėgstamo sultinio kubelio,
– Sauja mažųjų špinatų,
– 3-4 pievagrybiai,
– Gabalėlis sviesto kepimui,
– Avokadas,
– Fetos sūris,
– Sezamai,
– Mėgstami daigai.

Gaminimo eiga:
1. Nedideliame puode įkaitinkite vandenį kiaušinio virimui.
2. Iš anksto pasiruoškite daržoves. Pievagrybius nuplaukite, supjaustykite, pakepinkite įkaitintoje keptuvėje su sviestu ir druska. Supjaustykite avokadą, nuplaukite špinatus.
Kitame puode įkaitinkite mėgstamą sultinį. Jam užvirus suberkite avižinius dribsnius, košę virkite 5 minutes.
3. Kol verda košė, paruoškite be lukšto virtą kiaušinį. Kiaušinį įmuškite į nedidelį dubenėlį ar puodelį. Primažinkite puodą kaitinančią ugnį taip, kad vanduo beveik nebevirtų. Išsukite puode esantį vandenį šaukštu taip, kad susidarytų nedidelis sūkurys, o į jo vidurį „įleiskite“ kiaušinį. Virkite lygiai 3 minutes.
4. Kiaušiniui išvirus, jį atsargiai išimkite iš vandens ir padėkite ant popierinio ar medžiaginio rankšluosčio, kad apdžiūtų.
5. Serviruokite košę: į dubenėlį dėkite išvirtą košę, keptus pievagrybius, avokadą, špinatus, ant viršaus – be lukšto virtą kiaušinį ir daigus. Viską barstykite fetos sūriu ir sezamo sėklomis.

Nuotrauka iš bendro projekto su Malsena:

BK9A3020 2

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like