Bananinė-šokoladinė avižinė košė

1 Shares
0
0
1

Košių skeptikai, laikykitės! Paruošiau turbūt visų laikų populiariausios, bet patobulintos košės receptą.

Kai pradėjau košių iššūkį ir zyziau, kaip man jos atsibodo, nemažai žmonių į tai sureagavo ir bandė mane gelbėti savo patarimais. Turbūt populiariausias jų buvo – į košės vidų verdant įtrinti bananą ir gardinti riešutų sviestu. Skanu, neneigsiu, klasikinė kombinacija. Bet aš nuėjau dar toliau – ne tik įtryniau bananą, bet ir įdėjau šaukštelį kakavos, o viską vainikavau karamelizuotu bananu su druska, kuri labai gerai subalansuoja skonius. Ir manau, kad šita skonių kombinacija turėtų pavilioti net ir skeptikus. Pabandykit gi!

1_IMG_7454

1_img_7503.jpg


Gaminimo trukmė: 10 minučių.
Porcijos: 
1.

Ingredientai:
– 50 gr. avižinių dribsnių,
– 100-150 ml. migdolų (arba kito mėgstamo) pieno,
– 1 a. š. tamsios ir nesaldintos kakavos,
– 2 bananai,
– 1 v. š. riešutų sviesto,
– Gabalėlis sviesto (augalinei versijai – kokosų aliejaus),
– Klevų sirupas,
– Keli gabalėliai juodojo šokolado (nebūtina),
– Kokoso drožlės ar kubeliai,
– Žiupsnelis stambios druskos.

Gaminimo eiga:
1. Puode įkaitinu migdolų pieną. Jam užvirus, suberiu avižinius dribsnius. Iškart įberiu šaukštelį tamsios kakavos.
2. Košei beverdant paruošiu bananus. Vieną sutrinu, kitą – perpjaunu išilgai pusiau karamelizavimui. Trintą bananą įmaišau į verdančią košę.
3. Įkaitinu keptuvę su gabalėliu sviesto arba kokoso aliejaus. Perpjauta puse žemyn dedu bananą, į keptuvę įpilu arbatinį šaukštelį klevų sirupo. Atidžiai stebiu bananą, kad gražiai paruduotų, bet neperkeptų.
4. Bananui iškepus ir košei išvirus, serviruoju košę. Į dubenėlį dedu košę, ant viršaus – karamelizuotą bananą. Košę pagardinu riešutų sviestu, juodojo šokolado gabalėliais, kokoso drožlėmis arba kubeliais, trūkstant saldumo – šlakstau klevų sirupu. Viską užbaigiu pabarstydama stambia druska.

P. S. Receptas originaliai ruoštas projektui su Malsena, tad keletas kadrų iš fotosesijos košei:

1 Shares

Leave a Reply

You May Also Like

Škotiškas kiaušinis

Nors sąmoningai stengiuosi vartoti mažiau mėsos dėl gamtos ir geresnės savo savijautos, kaip alternatyvą įprastai renkuosi daržoves ir kruopas. Šįkart buvo įdomu paeksperimentuoti su mėsos pakaitalais – turbūt tradiciškiausią škotišką pusryčių patiekalą su mėsa pagaminant be mėsos.