Apelsininė granola su cinamonu

0 Shares
0
0
0

Nežinau, kaip tai įvyko, bet šiemet labai anksti pradedu galvoti apie žieminius dalykus. Noriu šaltesnių orų, sniego pūsnių ir chai arbatų arba moliūgų lačių. Noriu namie be perstojo deginti žvakes ir palo santo, ką sėkmingai ir darau. Noriu, kad namuose niekad netrūktų sausainių, šokoladukų ir juose kasdien kvėpėtų vanile, cinamonu ir apelsinais. Noriu žiūrėti Hario Poterio maratoną. Jau net Amazon’e susidėjau sau kalėdinių dekoracijų krepšelį, kurio tik nedrįstu užsisakyti, nes vakar lauke dar buvo 19C.

Nieko keisto, kad link žiemos stumiuosi ir per maisto kvapus namie. Man žiema yra cinamonas ir citrusiniai vaisiai – bent iki Kalėdų. Ta proga, nusprendžiau pabandyti iškepti tokios kombinacijos granolą. Apelsininė granola gavosi tokia gera, kad tikrai kartosiu. Saldi, kvapni, šiek tiek kandanti nuo imbiero. Ir pusryčių lėkštėje tobulai dera su graikišku jogurtu, klevų sirupu ir šviežiu apelsinu.

1_IMG_78271_IMG_7802


Apelsininė granola su cinamonu

Gaminimo trukmė: 15-20 minučių.
Porcijos: 
1 stiklainis.

Ingredientai:
– 1,5 stiklinės avižinių dribsnių,
– 0,5 stiklinės mėgstamų riešutų ar džiovintų vaisių (aš naudojau tiesiog turėtą parduotuvinį mix’ą),
– 3 v. š. chios sėklų,
– 2 apelsinų žievelė,
– 1,5 a. š. cinamono,
– 0,5 a. š. kardamono,
– 0.5 a. š. imbiero,
– geras žiupsnis druskos,
– 3 v. š. sviesto,
– 3 v. š. klevų sirupo.

Gaminimo eiga:
1. Iš anksto įkaitinu orkaitę iki 180C.
2. Ištirpinu sviestą, sumaišau su klevų sirupu, atsidedu į šoną,
3. Į dubenį suberiu visus sausus ingredietus. Ant viršaus užtarkuoju apelsinų žievelę, sudedu prieskonius. Viską gerai išmaišau.
4. Į sausų ingredientų dubenį supilu sviesto ir klevų sirupo masę, išmaišau.
5. Granolą paskirstau skardoje nestoru sluoksniu, kepu orkaitėje apie 10-15 min, kol gražiai paruduoja. Mano patarimas – kas 5 minutes granolą šiek tiek pamaišyti, kad toliau apskrustų.

Skaniausia valgyti šiltą su jogurtu, apelsino gabaliukais ir klevų sirupu, o atvėsusią galima laikyti stiklainiuose ar kituose sandariuose induose – taip ją bus galima valgyti savaitę. Tokią granolą tikrai galima dovanoti ir Kalėdų proga – užriškite ant stiklainio kaspinėlį ir turėsit puikią dovaną.

0 Shares
9 comments
  1. Pavyko ir patiko, ačiū!

    Pora momentėlių:
    1. Šalia apelsinų žievelės įspausčiau porą šaukštų apelsinų sulčių.
    2. “Sumaišyti visus sausus ingredientus” – išskyrus džiovintus vaisius, nes prieskoniai prie jų labai prilimpa. Tad aš kitąkart: sumaišyčiau prieskonius atskirai > sumaišyčiau avižas, riešutus (kuriuos, beje, pasmulkinčiau peiliu), chia > pastaruosius du sumiksinam > dedam džiovintus vaisius > ir toliau pagal receptą.

Leave a Reply

You May Also Like