Croque Madame (prancūziškas karštas sumuštinis)

0 Shares
0
0
0

Negaliu atsakyti kodėl, bet iki šių metų mano pusryčių meniu neegzistavo nei Croque Monsieur, nei Croque Madame. Tai – iš prancūzijos kilę karšti kepti sumuštiniai su kumpiu ir sūriu (Croque Madame variantas papildomas kiaušiniu). Jų teoriškai turėtumėte rasti turbūt kas antroje Prancūzijos užkandinėje, bet retai pamatysite Vilniaus pusryčių meniu. Na, arba bent jau aš esu ragavusi tik Sugamour (kur, beje, nelabai patiko) ir girdėjusi, kad patiekia Cafe Monmartre.

Užtat nors ir jų ruoša užtrunka kiek ilgiau dėl sumuštiniams ruošiamo Bešamelio padažo, garantuoju, kad kartą paragavę, savo klasikinius karštus sumuštinius su kečupu mielai iškeisit į šiuos prancūziškus. Pripažinkit, net jų pavadinimas skamba labiau gourmet.

1__IMG_7318 copy


Gaminimo trukmė: 20 minučių.
Porcijos: 2
.

Ingredientai:
– 2 v. š. sviesto,
– stiklinė pieno (±200 ml),
– 2 v. š. miltų,
– žiupsnis drukos ir pipirų,
– 1 a. š. garstyčių,
– 4 mėgstamos duonos riekės (aš rinkausi itališką ciabatta, originale turėtų būti brioche arba kita balta duona, bet girdėjau, kad skaniausias variantas – su skylėta sourdough),
– mėgstamas kumpis (svarbiausia – labai lonai pjaustytas; originale dažniausiai naudoja virtą kumpį, nors man skaniausia – su karštai rūkytu),
– tarkuotas fermentinis sūris (originale naudojamas šveicariškas ementalis, bet puikiai tiks ir lietuviškieji fermentiniai),
– kiaušinis (kaip ir sakiau, su kiaušiniu turėsite Croque Madame, be kiaušinio – Croque Monsieur).

Gaminimo eiga:
1. Įsikaitinu orkaitę iki 180C.
2. Iš anksto pasiruošiu bešamelio padažą. Nedideliame puode ištirpdau sviestą, kol pradeda gražiai burbuliuoti. Sudedu miltus, masę nuolat maišau plakikliu. Leidžiu miltams šiek tiek apkepti ir l ė t a i pradedu pilti pieną. Supylus greitai, gali susidaryti gumulėliai, tad šioje dalyje pieną reiktų pilti atsargiai. Masę nuolat maišau, leidžiu pienui užvirti. Užvirus pagal skonį įdedu druskos ir pipirų, garstyčias. Primažinu ugnį ir paverdu dar 2-3 minutes, kol padažas sutirštėja. Atidedu jį į šoną.
3. Kepimo skardoje pradedu sluoksniuoti sumuštinius. Pirmų duonos riekių viršų gausiai aptepu bešamelio padažu taip, kad padengtų visus kraštus. Jas gausiai barstau fermentiniu sūriu, dedu kumpį. Uždedu viršutinę riekę, ją vėl gausiai aptepu bešamelio padažu, pabarstau sūriu ir šaunu į orkaitę. Galutinis sumuštinis nuo apačios turėtų atrodyti taip: duona, padažas, sūris, kumpis, duona, padažas, sūris. Palieku sumuštinius orkaitėje tol, kol viršutinis sūrio sluoksnis pradeda gražiai skrusti.
4. Jeigu noriu Croque Madame (o aš visada noriu Croque Madame), kepant sumuštinis, išsikepu kiaušinį. Karštoje keptuvėje išlydau gabalėlį sviesto arba įkaitinu aliejų, įmušu kiaušinį. Geras triukas norint iškepti gražios formos kiaušinį: prieš į keptuvę įmušant kiaušinį, jį prakoškite pro sietelį – taip nubėgs visas kiaušinio lukšte susikaupęs skystis, o pats kiaušinis iškeps gražios formos. Kiaušinio kepimo metu nevartau, leidžiu sukietėti baltymui, bet trynį palieku skystą. Kiaušinį galiausiai uždedu ant sumuštinio viršaus.

1_IMG_7367

0 Shares
2 comments
  1. Mano draugas nelabai mėgsta namuose gamintą maistą ir dažniausia visa ką pagaminu būna “normaliai”, bet šiitas sumuštinis buvo LABAI SKANU!
    Naudojau paprastą duoną skrudinimui ir džiugo tarkuotą sūrį. Mėgstu sumuštinius ir šitas dabar tikrai bus the best! Ačiū tau!

Leave a Reply

You May Also Like