Tradiciniai angliški pusryčiai

0 Shares
0
0
0

Kalbant apie pagirių virtuvę, yra ginčas senas kaip pasaulis. Kas geriau – rinktis riebų, sunkų maistą ar geriau nekankinti skrandžio ir tiesiog vartoti daug skyčių ir ką nors lengvai užkąsti? Ir nors progų šitai diskusijai pagvildenti vakarėliams vis retėjant vis mažiau ir mažiau, aš po vakarėlių dažniausiai stengiuosi atrasti balansą – rytus pradedu sriubos virimu.

Taip jau sutapo, kad šį penktadienį buvome suplanavę mini įkurtuves. Ta proga sugyventinis iš anksto užsiprašė šeštadienio rytui kažko galingo. Ir tada supratau, kad kažkokiu mistiniu būdu dar nėkart neaprašiau turbūt vienų populiariausių pusryčių pasaulyje – FULL ENGLISH BREAKFAST arba tradicinių angliškų pusryčių, kurie laikomi turbūt vieni sočiausiais ir dažnai apkalbami pagirių virtuvės kontekste.

Kas yra angliški pusryčiai?

Nors dabar variacijų tiek internete, tiek restoranų meniu rasite įvairių įvairiausių, klasikiniai angliški pusryčiai turi vieną vienintelę taisyklę – kuo daugiau ir kuo riebiau! Taip taip, britai į pusryčius žiūri rimtai – čia jums ne granolos ir ne smūčiai.

Geras pavyzdys riebumui ir sotumui nusakyti yra duonos pasirinkimas – angliškiems pusryčiams nedera pasirinkti skrudintuvėje skrudinto skrebučio, o vietoj jo BŪTINA rinktis bekono taukuose apkeptą šviesios duonos riekę ar bandelę. Net nekalbu apie tai, kad visos daržovės taip pat turi būti skrudinamos tuose pačiuose riebaluose. Taigi, kas turėtų būti tradicinėje angliškų pusryčių lėkštėje?

  1. Kiaušiniai. Nors tradicinis ir dažniausiai sutinkamas kiaušinių patiekimo metodas yra sunny side up (keptuvėje keptas kiaušinis tryniu aukštyn), kai kuriose variacijose naudojamas plaktas keptas kiaušinis (scrambled egg) arba be lukšto virtas kiaušinis (poached egg).
  2. Bekonas (bacon’as). Kaip rašo internetai, angliškiems pusryčiams būtina rinktis nugarinės kumpį. Šis ir iškeptas taip smarkiai nesusitraukia ir būna labiau sultingas nei traškus.
  3. Dešrelės. Dažniausiai angliškuose pusryčiuose sutinkamos dvejopos dešrelės: įprastos šviežios kiaulienos dešrelės ir kraujinės dešrelės, dar vadinamos black pudding. Pastarųjų išbandyti nedrįsau, bet kiaulienos dešrelių įmanoma rasti kone kiekvienoje lietuviškoje parduotuvėje.
  4. Pomidorų padaže keptos pupelės. Klasikų klasika yra HEINZ pupelės toje visiems puikiai pažįstamoje žalsvai žydroje skardinėje. Nerekomenduoju ieškoti pakaitalų, nes geriau jau turbūt nebus.
  5. Pomidorai. Pomidorai šiai riebalų ir angliavandenių lavinai priduoda šiek tiek gaivumo ir rūgštelės, tad net jei ir atrodytų, kad derinys – keistokas, jų praleisti nevalia. Realiai tinka bet kokios rūšies pomidorai, bet klasikinėse versijose naudojami paprasti dideli pomidorai, pjaunami pusiau ir kepinami bekono ir dešrelių likusiuose riebaluose.
  6. Grybai. Grybų praleisti taip pat nevalia, nes jie vėlgi yra šiokia tokia atgaiva nuo visų sodrių skonių. Dėl rūšies, dažniausiai naudojami pievagrybiai, bet puikiai tinka ir visi likę – pavyzdžiui, gražieji portobello.
  7. Skrebutis. Kaip ir sakiau, skrebutis skrebučiui nelygus. Čia reiktų apeiti tradicinį skrudintuvėje skrudintą skrebutį ir duoną ar bandelę kepti toje pačioje riebalų ir skonių pilnoje keptuvėje.


Gaminimo trukmė: 15-20 minučių.
Porcijos:
1.

Ingredientai:
– 1-2 kiaušiniai,
HEINZ pomidorų padaže keptos pupelės,
– 2 šviežios kiaulienos dešrelės,
– keli bekono gabalėliai (geriausia nugarinės),
– pomidoras,
– mėgstama bandelė arba duonos riekė (ciabatta, sourdough ar įprasta balta duona – viskas tinka).
– 3-4 pievagrybiai,
– sviesto kepimui,
– druska ir pipirai.

Gaminimo eiga:
1. Prieš gaminimą, kaip visada, prep’as arba, kitaip tariant, pasiruošimas. Kiaušinius nuplaunu, pomidorą perpjaunu pusiau, pievagrybius supjaustau į kelias dalis.
2. Gaminimui dažniausiai naudoju 2 keptuves. Kad būtų greičiau, vieną skiriu mėsos gaminiams ir daržovėms, o kitą – kiaušiniams. Pradedu nuo mėsos gaminių. Įsikaitinu keptuvę, įmetu gabalėlį sviesto ir pakepinu dešreles bei bekoną.
3. Toje pačioje keptuvėje, kur jau bus išsiskyrę nemažai dešrelių ir bekono riebalų, apkepu pievagrybius ir pomidorus (perpjauta puse į apačią). Jeigu trūksta riebalų – papildau sviestu. Lygiagrečiai kitoje keptuvėje pradedu kepti kiaušinius (taip pat ant sviesto), kol šių baltymai sustingsta, o trynys lieka skystas (jis čia veiks kaip padažas). KIaušinį papildomai pabarstau druska ir pipirais.
4. Atskirai pašildau pupeles. Išėmusi daržoves iš pirmosios keptuvės, ant tų pačių riebalų paskrudinu ir bandelę ar pasirinktą duoną.
5. Viskas – belieka serviruoti!

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like

Avokadų majonezas

Nieko čia neapgausi – majonezą aš mėgstu. Gal ne taip, kaip sugyventinis, galintis majonezą valgyti tiesiog su duona ar sūriu, bet mėgstu. Vienas mano mylimiausių guilty pleasures yra sumuštinis su kiaušinio ir majonezo mišraine. Užtat kartais majonezas baigiasi, norisi sveikiau arba daržovių krepšy guli jau begendantys avokadai. Tada aš gaminu savo naminį avokadų majonezą.