Serbentų trupiniuotis

0 Shares
0
0
0

Vartydama savo mylimiausią Bon Appetit Instagram’ą mačiau puikiai ir lietuviškas vasaras iliustruojančią frazę – kokia čia vasara, jeigu dar nekepei jokio trupininio pyrago. Ir tikrai, trupininiai pyragai yra geriausia proga sunaikinti bet kokias vėlyvosios vasaros uogas ar vaisius – raudonuosius ar juoduosius serbentus, avietes, gervuoges, o gal už Atlanto šiuo sezonu taip populiarius persikus ar lietuviškas kriaušes. Juk principas visur tas pats – trupininės tešlos sluoksnio pagrindas, mylimi vaisiai ar uogos ir trupininės tešlos finišas. Aš savąjį susiruošiau kepti šaldytuve turėdama kibirėlį artimųjų darže pririnktų raudonųjų ir serbentų. Ir nors jie dėl savo rūgštumo sunkiai valgomi vieni, saldžios tešlos pyragui tiko idealiai.

Kalbant apie pyrago gamybos paslaptis, svarbiausia žinoti vieną vienintelę proporciją – 1:2. 1 dalis – tešlos, 2 dalys – miltų. Ir jūs jau žinote kaip pagaminti tradicinį trupininį pyragą. Pusrytiškesniam variantui aš proporciją dar praskiedžiau avižomis, bet realiai užtektų ir miltų. Visa kita – tik skonio pagerinimai. Kita paslaptis – šaukštas kukurūzų krakmolo į vaisių ar uogų masę. Krakmolas padeda šitam sluoksniui kiek sutvirtėti, kad pyragas ir atrodytų kaip pyragas, o ne ištižtų.

P.S. dabar man mieliausia ir gražiausia lentelė – iš Gauchas!


Gaminimo trukmė: 1 valanda.
Porcijos:
6-8.

Ingredientai tešlai:
– 1 sviesto pakelis,
– 1 stiklinė miltų,
– 1/2 stiklinė avižų,
– 1/2stiklinė cukraus,
– Žiupsnis druskos,
– 1/2 citrinos žievelė,
– Vanilinis cukrus ar vanilės esencija

Ingredientai įdarui:
– Dubenėlis serbentų ar kitų pasirinktų uogų ar vaisių,
– Norimas kiekis cukraus  ar kito saldiklio (rūgštiems serbentams aš naudojau apie 1/2 stiklinės cukraus),
– Citrinų žievelė,
– 1 v. š. kukurūzų krakmolo.

Gaminimo eiga:
1. Ką tik iš šaldytuvo ištrauktą sviestą sutarkuoju liaudiškai vadinama burokine tarka. Dedu miltus, viską susmulkinu rankomis arba kombainu, kol masė lieka panaši į sviestą. Sudedu likusius sausus ingredientus į sviesto ir miltų masę, išmaišau. Du trečdalius visos trupinių masės (trečdalį pasilieku viršui, jį įdedu į šaldytuvą, kad neištirptų) beriu į sviestu išteptą nelimpančią skardą ar kitą kepimo indą. Tešlą gerai suminkau prie dugno, kad tvirtai suliptų tarpusavyje ir priliptų prie dugno. Indą su pirmu sluoksniu dedu į iki 180C įkaitintą orkaitę ir kepu 15 minučių.
2. Kol tešla šiek tiek pakepa, pasiruošiu įdarą. Uogas išmaišau su cukrumis, krakmolu, įtarkuoju citrinos žievelės.
3. Praėjus 15 minučių kepimo, pirmą sluoksnį ištraukiu. Ant viršaus suberiu paruoštas uogas, o tada tolygiai patrupinu likusį tešlos trečdalį. Kepu dar 35-45 minutes, kol viršutinis sluoksnis gražiai apskrunda.

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like