Saldžioje bulvėje kepti kiaušiniai su pupelėmis

0 Shares
0
0
0

Aš pusryčius išgyvenu etapais. Prieš kokį gerą pusmetį buvo sumuštinių ir kiaušinių etapas. Kiekvieną miela rytą valgiau kiaušinius įvairiausiom formom – nuo kepto iki virto su lukštu ar be jo, būtinai su duona šalia. Dabar, šiek tiek pasikeitus gyvenimo tempui, persimečiau ant košių, o kiaušinį suvalgau kartą per savaitę. Ryžių, grikių, avižų, kartais visokiausių chia pudingų – visas šias košes arba verdu ryte, arba pasiruošiu vakare, o valgau jau ne lovoj, kaip senais laikais, bet darbe, prie kompo, kol dar nieko nėra ofise ir čia tylu, ramu.

Užtat su naujais ritualais darbe kokia šventė pasidarė kiaušiniai. Kiaušinis man dabar lygu savaitgalis arba ilgenis rytas. Ir kai pasidariau šiuos pusryčius, alpau kaip buvo gera. Saldu, sūru, aštru, gaivu – šitas receptas talpina viską viename. Ir jeigu atrodo, kad jis labai sudėtingas, galiu nuraminti, kad atradau tinginių metodą batato kepimui. 15min ir pusrytis lėkštėj!

1_IMG_54951_IMG_5514


Gaminimo trukmė: 15 minučių.
Porcijos:
1-2.

Ingredientai:
– saldi bulvė, a.k.a. batatas,
– 2 kiaušiniai,
– druska,
– keli šaukštai juodųjų pupelių,
– mėgstama adžika.

Pagardinimui:
– fetos sūris arba graikiškas jogurtas,
– kalendra arba petražolė.

Gaminimo eiga:
1. Įsikaitinu orkaitę ir pradedu nuo saldžios bulvės. Švariai ją nuplaunu, subadau (gilokai) šakute. Dedu į mikrobangų krosnelę 4-5 minutėms, kas kelias minutes stabdau pavartymui. Po tų 4-5 minučių, bulvė turėtų būti minkšta, tad galingumas rekomenduojamas ne deginantis, bet aukštokas.
2. Labai atsargiai bulvę pjaunu pusiau. Šiek tiek praskaptuoju vidų, kad tilptų kiaušinis. Pabarstau druska. Aš kiaušinį į bulvę įmušinėju taip: pirmiausia atsargiai į dubenį, tada į bulvę įdedu tik trynį ir tik po to tik supilu baltymą po vieną šaukštą, kad kiaušinio nebūtų per daug ir viskas neišsilietų per kraštus. Tokį kiaušinį dedu į orkaitę tol, kol jis iškepa ir baltymas pabaltuoja, o trynys lieka skystas.
3. Per tą laiką, kol kepa kiaušinis, keptuvėje pakepu kelis šaukštus pupelių su norimu kiekiu adžikos.
4. Kai kiaušinis iškepa, ant bulvių barstau pupeles, dedu fetos sūrį arba graikiško jogurto šaukštelį, beriu žalumynus.

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like