Mandresnė manų košė su karamelizuotom kriaušėm

0 Shares
0
0
0

Nežinau, kokiam pasauly reikia būti užaugus, kad manų košė neprimintų vaikystės. Ar daržely, ar pas mamą, ar pas močiutę ar pas tetą Aldoną – manų košė 90-ųjų Lietuvos vaikams visada bus lygu vaikystė. Užtat šiuolaikiniam pasauly manų košė pamiršta. Po to, kai paaiškėjo, kad manų košė – tik vienos kalorijos ir nieko naudingo organizmui, visi staigiai išbraukė ją iš savo meniu. Kas kad vakarais valgom čipsus, užsigerdami kola – manų košė pavirto į nuodą.

Vieną rytą man ėmė ir šovė į galvą ją atgaivinti, tik kiek mandriau – su migdolų pienu, cinamoninėm karamelizuotom kriaušėm ir uogom. Pamatysit patys – šita manų košės variacija gal net pranoks vaikystės skonį su cukrum ir cinamonu (arba bent jau aš taip valgydavau). Viva la 90s, viva la manų košė!

1_IMG_5415


Gaminimo trukmė: 7 minutės.
Porcijos:
1.

Ingredientai košei:
– 200 ml migdolų pieno,
– 2-3 v.š. manų kruopų.

Priedai:
– Šilauogės,
– Goji uogos,
– Kriaušė,
– 1 v.š. medaus (augalinei versijai – klevų sirupo),
– žiupsnis cinamono ir druskos.

Gaminimo eiga:
1. Prikaistuvyje užverdu migdolų pieną. Prisuku ugnį iki mažiausios ir labai lėtai supilu manų kruopas. Viską nuooolat maišau plakikliu, kad nesusidarytų gumuliukai  (nebent, aišku, juos mėgstat, man vaikystėj visai patikdavo). Taip paverdu 2-3 minutes, prikaistuvį uždengiu dangčiu ir palieku taip ir stovėti, kol pakaramelizuosiu kriaušes (5-7 minutėms).
2. Keptuvėje ištirpinu šaukštą medaus, užmetu kelis krislelius druskos. Kriaušes supjaustau kelių mm storio juostelėmis, kloju į įkaitintą medų, pabarstau cinamonu. Kriaušes pakepu kol suminkštėja, o medus – karamelizuojasi.
3. Serviruoju – į dubenį pilu košę, uždedu karamelizuotas kriaušes, pabarstau uogomis, užpilu likusį susikaramelizavusį medų, pabarstau chia sėklomis.

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like