Žalioji šakšuka

0 Shares
0
0
0

Panegirikų klasikinei šakšukai jau prirašiau pakankamai. Visi, kas mane seka bent kiek ilgiau arba pažįsta asmeniškai, žino, kad čia mano turbūt mylimiausias visų laikų patiekalas pusryčiams. Net nekalbu apie tai, kad šakšuka yra turbūt dažniausiai atkartotas receptas iš šito blogo.

Dabar atėjo laikas ant pjedestalo (arba mano atveju – pusryčių staliuko) pastatyti klasikinės šakšukos pusseserę – žaliąją šakšuką. Žalioji šakšuka, visai kitaip nei klasikinė, dažniausiai neturi konkretaus recepto. Tiksliau, žalioji šakšuka įprastai susideda iš to, kokius žalius likučius randi šaldytuve arba kokių žalumynų sugebi atrasti artimiausiame prekybcentryje ar turguje. Čia tinka viskas – įvairiausi žalumynai, tokie kaip špinatai, kale lapiniai kopūstai, gražgarstės, ir visos žalių atspalvių daržovės – cukinijos, žalioji paprika, brokoliai, briuselio kopūstai, žirneliai. Svarbu, kad būtų žalios spalvos. O mano mylimiausioje žaliosios šakšukos variacijoje visas daržoves tobulai apjungia laimas, imbieras ir prieskoniai. Jeigu mylėjot klasikinę šakšuką, pamilsit ir šitą. Vitaminų ir skonio bomba pusryčiams, ne kitaip.

greenshakshuka3.jpeg


Gaminimo trukmė: 15-20 minučių.
Porcijos: 2-4 (priklauso, nuo kiaušinių kiekio).

Ingredientai:
– 1 maža žalioji paprika,
– keli briuselio kopūstai (naudojau šaldytus),
– sauja/dvi žirnelių (naudojau šaldytus),
– keli svogūnų laiškai,
– 3-4 česnako skiltelės,
– nykščio dydžio gabalėlis imbiero,
– pakuotė (70 gr) špinatų,
– sauja gražgarstės lapų,
– 1 laimas,
– 2 kiaušiniai (aš skaičiuoju taip – kiek žmonių, tiek kiaušinių),
– šviežios mėtos lapeliai,
– kuminas,
– džiovinta arba šviežia kalendra (naudojau džiovintą).
– druska,
– pipirai.

Gardinimui – graikiškas jogurtas, fetos sūris, avokadas.

Gaminimo eiga:
1. Aš gaminimą mėgstu pradėti nuo visapusiško pasiruošimo, tad susipjaustau visas daržoves, jeigu naudoju kažką šaldyto – daržoves nusiplikau karštu vandeniu.
2. Įsikaitinu keptuvę, įlašinu alyvuogių aliejaus arba išsitirpdau sviesto. Pradedu kepinti daržoves – pirmiausia, paprikas, tada špinatus. Pridedu česnakus, svogūno laiškus, briuselio kopūstus, žirnelius, gražgarstės lapus. Uždedu prieskonius – kuminą, kalendrą, druską, pipirus, įtarkuoju imbiero. Galiausiai, viską pašlakstau pusės laimo sultimis. Prieskonių kiekio šįkart nerašau, nes svarbiausia – ragauti ir pasirinkti kiekį pagal savo skonį. Leidžiu viskam bent kelias minutes pasitroškinti.
3. Daržovėms gražiai apkepus, kaip ir originaliojoje šakšukoje, keptuvėje šaukštu padarau duobutes, į kurias įleidžiu kiašinius. Kiaušinių baltymas turi iškepti, o trynys likti skystas.
4. Paruoštą šakšuką gardinu mėtos lapeliais, dar šlakeliu laimo sulčių. Taip pat puikiai tiktų pabarstytas avokadas, fetos sūris arba keli šaukštai graikiško jogurto.

0 Shares
1 comment

Leave a Reply

You May Also Like