Saldžiųjų bulvių sumuštiniai

0 Shares
0
0
0

Mano pusryčių tradicijos susiformavo iš tėvų. Net ir dabar grįžusi namo į gimtinę matau panašų vaizdą, kokį matydavau ir tada, kai būdavau vaikas ir gyvendavau su šeima. Savaitgalio rytais dažniausiai kažkuris vienas iš tėvų ridenasi iš lovos, pritepa didelę lėkštę įvairiausių sumuštinių, padaro kavos ir grįžta į lovą su pusryčiais. Panašiai užaugau ir aš. Su tais pačiais sumuštiniais lovoj.

Nieko keisto, kad sumuštiniai ir dabar lieka mano vienu mėgstamiausiu pusryčių patiekalu. Tik tiek, kad pradėjus labiau eksperimentuoti ir žvalgytis, kas vyksta pasaulio virtuvėse, suprantu, kad tuos sumuštinius galima paruošti ant bet ko. Kruasanų sumuštiniai, sumuštiniai ant portobello grybo ar keptos cukinijos, tortilijos sumuštiniai ir panašiai – tokių variacijų dar milijonas. Viena iš variacijų, kurią man knietėjo pagaminti pirmiausia – saldžiųjų bulvių sumuštiniai. Saldžioji bulvė man apskritai yra daržovė, kurios stengiuosi visada turėti namie prie kitų būtinųjų produktų kaip pienas į kavą ar kiaušiniai, nes man tiesiog labai skanu. Todėl nieko keisto, kad pakankamai dažnai ją matot ir mano pusryčiuose.

batatu-sumustiniai2

KAIP PARUOŠTI BULVĘ?
Kadangi bulvę valgysime su odele, svarbiausia, kruopščiai nuplauti. Aš tam dažniausiai pasitelkiu kempinėlę ir atsargiai nušveičiu. Bulvę nuplovus, ją pjaustom išilgai 3-5mm storio juostelėm.

KAIP KEPTI BULVĘ?
Ruošdama receptą, bulvę bandžiau ruošti dviem skirtingais metodais – 1) skrudintuve (a.k.a tostery) ir 2) orkaitėje.
Skrudintuvo metodas. Žymiai greitesnis, nes bulvei iškepti užteko gal 3-4 įjungimų, bet man asmeniškai ir mažiau skanus, nes bulvė pakankamai išdžiūva. Paruošimas – supjaustytą bulvę dedam į savo skrudintuvą, kepimo eigą kartojam 3-4 kartus, kol bulvės paviršius šiek tiek paruduoja.
Orkaitės metodas. Orkaitės metodas ilgesnis (užtruko gal 20-25 min), bet ir skonis lieka geresnis. Įkaitinam orkaitę maždaug 180C, supjaustytas bulves iš abiejų pusių patepam alyvuogių aliejumi ir dedam ant grotelių. Maždaug po pirmų 15 minučių, kai bulvė tiek tiek apskrunda, apverčiame. Iš orkaitės traukiame tada, kai bulvė apskrunda iš abiejų pusių, atsiranda tokios nedidelės rudos dėmelės

batatu-sumustiniai-closeup

KAIP GARDINTI BULVĘ?
Mes šitiems pusryčiams naudojome viską, ką naudotume paprastiems sumuštiniams. Pagrindui – tepamą sūrelį, guacamolę ar riešutų sviestą, o viršui – lašišą, kumpį ar bananus. Skaniausia kombinacija turbūt buvo su guacamole ir lašiša, bet čia yra vieta, kur galit pasileisti plaukus ir sumuštinius gardinti bet kuo, kuo gardintumėt savo įprastus sumuštinius – skirtingų rūšių humusu, pesto, saulėj džiovintais pomidorais, uogom, obuoliais, pomidorais ir kita.

0 Shares
1 comment

Leave a Reply

You May Also Like