Morkų keksiukai

0 Shares
0
0
0

Jau ne kartą čia minėjau, kad pusryčiais dalinuosi su žmogumi, kurio meniu kartais primena užsispyrusio toddlerio. Nepripažįsta brokolių, saldžiųjų bulvių ir avokadų (bet kartais man gudriai juos įkomponavus, suvalgo ir dar pagiria), o iki mums susipažįstant geriausi jo pusryčiai buvo „kažkas saldaus“ + kava ar arbata.

Kadangi į šio iš–meniu–penkiamečio–betgreitai–tridešimtmečio racioną vis dar slaptai bandau įsneakinti daržoves ir mažiau cukraus turinčius patiekalus, kartais į galvą šauną prikepti tokių keksiukų kaip šitie. Šiek tiek daržovių, jokio cukraus, bet pakankamai saldūs, kad atstotų saldainius. Dar kitą dieną užsimanius deserto, pridėjau ir saldų glajų, su kuriuo ir fotografavau, bet keksiukus tikrai galima valgyti pusryčiams vienus, perteptus paprastu ar riešutų sviestu arba tiesiog užsidėjus šaukštą graikiško jogurto. Žodžiu, tinkami ir pusryčiams, ir desertui su kava.


Gaminimo trukmė: pasiruošimas – 10 minučų, kepimas – iki 20 minučių.
Porcijos: 8 keksiukai.

Ingredientai:
– 200gr. miltų,
– 1 a. š. kepimo miltelių,
– 1/2 a.š. sodos,
– 100 gr. sviesto,
– 3 kiaušinių,
– 100 gr. jogurto,
– 100 ml. pieno,
– 160-180 gr. tarkuotų morkų (2 vidutinės morkos),
– 5 v. š. medaus,
– žiupsnis druskos,
– 0,5 a. š. cinamono,
– 0,25 a. š. kardamono.

Gaminimo eiga:

  1. Kadangi keksiukai paruošiami pakankamai greitai, iškart įsikaitinu orkaitę (apie 180C).
  2. Atskirai pasiruošiu sausus ir skystus produktus. Išsilydau sviestą, jį palieku kiek atvėsti. Kol atvėsta, dideliame dubenyje (kuriame ir ruošime visą tešlą) sumaišau sausus produktus – miltus, kepimo miltelius, sodą, druską, cinamoną, kardamoną. Kitame inde išplaku kiaušinius, įmaišau medų, jogurtą, pieną, būtinai atvėsusį sviestą.
  3. Į sausų ingredientų dubenį po truputį pilu skystus, viską iš lėto maišau. Pabaigoje įmaišau tarkuotas morkas.
  4. Tešlą paskirstau į formeles, kepu apie 15-20min, kol tešla nebelimpa prie pagaliuko, o viršus šiek tiek paruduoja.

Apie glajų – kaip ir sakiau, šį padariau kitą dieną po to, kai iškepiau keksiukus, nes pati užsimaniau KAŽKO SALDAUS (žinau, kad ne man vienai taip būna). Kadangi jis darytas iš to kas rasta namie (sviestas, cukraus pudra, apelsino ir citrinos sultys, apelsino žievelė), juo nesididžiuoju ir nesidalinsiu, bet visus nesveikus glajus tikrai galima pakeisti jogurtu ar riešutų sviestu.

0 Shares
1 comment

Leave a Reply

You May Also Like