Kopenhaga: gražių žmonių ir dar gražesnių bulkučių miestas

0 Shares
0
0
0

2022-aisiais įgyvendinau savo asmeninį žygdarbį – išvykau į savo pirmąją solo kelionę. Norą sau susigalvojau dar paskutinę anų metų dieną, už poros mėnesių už 19 € nusipirkau bilietus į abi puses ir kovą sėkmingai nusileidau Kopenhagoje. 

Geriau pasirinkti miesto turbūt buvo neįmanoma – Kopenhagą įsimylėjau iš pirmo žvilgsnio. Rami, saugi, bet kupina veiksmo ir veiklų, Kopenhaga greitai virto svajonių miestu, kurį rinkčiausi, jeigu reiktų išsikraustyti iš Vilniaus. Krūva jaukių kavinių, keli kokybiški muziejai ir meno centrai, parkai, kuriuos norisi sėdėti net ir žiemą, bei labai gražūs, paslaugūs ir stilingi žmonės. Aišku, greta visų gėrybių Kopenhagoje, lankytinos vietos ir maitas išsiskiria ir gana aukštom kainom, bet ją bent kartą patirti verta – juk ne veltui danai tokie laimingi su savo hygge.

Nors per tris dienas spėjau aplankyti tikrai ne viską, dalinuosi sąrašu vietų, kurios buvo tarp mano norų. Kadangi lankytinos vietos buvo rekomenduotos žmonių, kuriais pasitikiu, nebijau dalintis net ir tomis vietomis, kuriose nebuvau.

Kur pusryčiauti?

Labai gali būti, kad blynai tąkart saldesni buvo, nes įgyvendinau savo seną norą keliauti viena, bet tada atrodė, kad Kafeteria SMK valgau vienus skaniausių blynų gyvenime. Beje, Kafeteria yra įsikūrusi SMK muziejuje, kurį aplankyti būtina taip pat.

Kita ne ką mažiau populiari vieta – Apotek 57, maistą serviruojanti tik pirmoje dienos pusėje. Aš suvalgyti noriu vien jų Instagramą, apie maistą net nekalbu.

Labiausiai išgyvenu dėl September Atelier užsidarymo. Savo prabangius pusryčius ten suvalgyti dar spėjau, dabar belieka juos sekti ir stebėti, ar durys bus atvertos ir vėl.

Kur pietauti ir vakarieniauti?

Ko gero populiariausia Kopenhagos rameninė – Ramen To Bíiru – turi kelias vietas per visą Kopenhagą. Verta užsukti.

Smagus maisto turgus TorvehallerneKBH siūlo visko po truputį.

Geriausia burgerinė Kopenhagoj, o gal net ir visoj Europoj, priklauso NOMA komandai ir vadinasi POPL burger.

Apollo Bar laimi ne tik skanaus maisto, bet ir gražiausio kiemo konkurse. Kitą savo kelionę į Kopenhagą planuosiu pavasariop ir pusę savo laiko leisiu šitam kieme.

Sklando legenda, kad geriausias picas Kopenhagoj kepa BÆST. Kadangi reikia rezervacijos, aš pražiopsojau, bet planuoju grįžti.

Kur gerti kavą ir valgyti bandeles?

Ko netrūksta Kopenhagai, tai skanaus gliuteno ir vietinių skrudintojų kavos – mano rojus.

Didžiausia daniška romantika buvo sekmadienio rytą laukti savo bandelės HART Bageri eilėj. Joje stovėjau su vietinėm šeimom ir ką tik rytinį krosiuką atbėgusiais bėgikais.

Į Juno the Bakery pavažiuoti tingėjau, bet kai kalbėjau su visais, kurie ten buvo, gavau velnių. Sako, kad Juno the Bakery praleisti TIKRAI neverta.

studio x kitchen patenka tiek į pusryčių, tiek į kepyklos kategoriją – ten galima eiti dėl abiejų.

Bageriet Brød turėkit po ranka, jeigu gyvensit arčiau stoties – tai yra dar viena nereali kepykla, kurios gliutene noriu maudytis amžinai.

Kopenhaga: lankytinos vietos

Modernaus meno centrai ir muziejai Kopenhagoje yra pasidaliję į dvi dalis – porą jų galima rasti pačiame centre, o dėl poros teks važiuoti kiek tolėliau.

Centre rasite mano jau prie blynų minėtą SMK – Statens Museum for Kunst. Tik čia bėgti verta ne tik dėl blynų: įdomi ir ekspozicija, ir erdvė, ir suvenyrų parduotuvė. Pačiame centre yra įsikūręs ir savo erdvėmis bei instagramiškumu pavergiantis Glyptoteket muziejus. Jeigu jūsų nepapirkt šitos nuotraukos, tai tada jau nebežinau, ką pasiūlyti.

Kiek tolėliau nuo centro yra įsikūrę du kiti muziejai – Louisiana (nuo centrinės stoties – maždaug pusvalandis traukiniu) ir Arken (apie 40 minučių traukiniu nuo centrinės stoties).

Kur apsipirkti?

Aš Kopenhagoje apsiseilėjusi žiūrėjau į beveik kiekvienos parduotuvės vitriną – skandinaviška estetika absoliučiai pavergė mano skonį. Jeigu norite eiti tais pačiais seilėtais takais, prašom užsukti čia:

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like