Lietiniai blynai (crêpes)

Ko visada rasite spintelėse? Kiaušinių, miltų, sviesto, pieno, cukraus. Ką visada galima išsikepti iš tokių ingredientų? Lietinių blynų!
0 Shares
0
0
0

Jeigu savaitgalį programavau save galvoti apie pozityviąją karantino pusę – dažnesnį knygų skaitymą, filmų peržiūras, stalo žaidimus ir visus išsaugotus receptus, kuriuos bus galima išbandyti – nuo vakar kickinus realybei galvoje sukasi kiti dalykai. Bandymai budintis kiekvieną rytą su žadintuvu, kad neišsibalansuotų jau prieš mėnesį suplanuotas režimas. Vaistų kiekis spintelėj, jeigu abu vienu metu atkristume. Priverstinės treniruotės namie, nes niekad nebuvau pavyzdinga sportininkė – man padeda tik treniruotės, už kurias sumokėta į priekį. Imuniteto stiprinimo metodai. Ir kuo daugiau įdomesnių receptų iš paprastų ingredientų, kad į parduotuvę užtektų eiti kartą per dvi savaites. Prie paskutinės kategorijos tinka ir šitie klasikiniai lietiniai blynai. Kiaušiniai, miltai, sviestas, pienas, cukrus – basic ingredientai, kurių turbūt dar yra pas visus.

Mano patarimai tobuliems lietiniams iškepti:

  • Naudokite nelimpančio paviršiaus keptuvę – taip nereiks papildomų riebalų keptuvėje;
  • Tešlą gaminkite paprasčiausiu būdu – viską išmaišydami blenderiu. Taip, blenderiu – visi ingredientai į jį, vrum vrum ir į keptuvę;
  • Sakoma, kad skaniausi lietiniai blynai arba crepes gaunasi tada, kai tešla gauna progą pailsėti. Išmaišytą tešlą bent pusvalandžiui palikite dubenyje, o jeigu blynus norėsite kepti kitą dieną – netgi visai nakčiai šaldytuve;
  • Kontroliuokite kaitrą – aš savuosius lietinius kepu ant vidutinės arba net mažesnės nei vidutinės kaitros;
  • Nevertinkite visų blynų pagal pirmą – lietiniams galioja pirmo prisvilusio blyno taisyklė. Tai tikrai nereiškia, kad taip bus ir su visais kitais, tad nepasiduokite po pirmo blyno.

1IMG_9470


Gaminimo trukmė: 15 minučių.
Porcijos:
2–3.

Ingredientai:
– pusė stiklinės miltų,
– stiklinė pieno,
– 3 kiaušiniai,
– žiupsnis druskos,
– 1-3 v. š. cukraus (saldumą reguliuokitės pagal savo poreikius),
– 1 v. š. citrinos žievelės,
– 0,5 a.š. vanilinio cukraus,
– 2–3 v. š. atvėsinto tirpinto sviesto.

Gaminimo eiga:
1. Ištirpinkite sviestą ir leiskite jam atvėsti.
2. Visus ingredientus sudėkite į blenderį ir gerai išplakite. Jeigu nenorite naudotis blenderiu, visus ingredientus išmaišykite rankiniu plakikliu iki vientisos masės.
3.  Įkaitinkite neprikepančią keptuvę iki vidutinės kaitros. Priklausomai nuo keptuvės skersmens, maždaug pusę ar kiek daugiau samčio tešlos pilkite į keptuvę ir sukinėdami keptuvę tešlai leiskite pasiskirstyti per visą keptuvę. Vaizdas turėtų atrodyti maždaug taip.
4. Stebėkite, kada blyno kraštai „atšoka“ nuo keptuvės kraštų. Mentele arba mediniu šaukštu juos dar labiau atkabinkite nuo krašto ir apverskite blyną rankomis arba atsargiai mentele.
5. Iškeptus blynus gardinkite mėgstamais vaisiais, jogurtu, uogienėmis, šokoladiniu kremu ar džemais.

0 Shares
1 comment

Leave a Reply

You May Also Like

Kiaušinių keksiukai su 3 sūriais

Nieko čia neapgausi – majonezą aš mėgstu. Gal ne taip, kaip sugyventinis, galintis majonezą valgyti tiesiog su duona ar sūriu, bet mėgstu. Vienas mano mylimiausių guilty pleasures yra sumuštinis su kiaušinio ir majonezo mišraine. Užtat kartais majonezas baigiasi, norisi sveikiau arba daržovių krepšy guli jau begendantys avokadai. Tada aš gaminu savo naminį avokadų majonezą.