Pusrytinė keptuvė su daržovėmis ir kiaušiniais

0 Shares
0
0
0

Buvo toks juokingas etapas univero pirmuosiuose kursuose, kai su tuometine grupioke ir vis dar gera drauge sugalvojom, kad norim būti kūdos. O galvojom, kad kūdos būsim tik tada, kai iš savo meniu išbrauksim visus angliavandenius. Tą ir padarėm. Tik „projektas: kūdos“ kažkaip baigėsi greičiau nei planavom – kiek pamenu, tik pradėjusios turėjom bilietus į Romą, o kur tu nuskridęs į Romą nesuvalgysi sfogliatellės ar nesutaršysi carboranos.

Kur aš čia lenkiu – nors ir juokinga, low carb kelionė buvo visai įdomi maisto pažinimo prasme. Tada supratau, kad visai yra ką valgyt ir be duonos. Tada pusryčiams į trasą pradėjo eiti va tokios pusrytinės keptuvės – daržovės su plaktu (arba ne) kiaušiniu. Sunaudoji daržovių likučius, pagerini prieskoniais, įmuši kiaušinį – voilà. Labai gourmet pusryčiai. Ir atrodo gerai, ir valgyt iš keptuvės galima – mažiau indų plaut reikia.

1_IMG_8107

1_IMG_8075


Gaminimo trukmė: 15 minučių.
Porcijos:
2-4.

Ingredientai:
– mėgstamos daržovės (aš šį kartojau naudojau iš anksto virtas bulves, žalias saldžias bulves, papriką, svogūną; puikiai tinka cukinija, baklažanas, brokoliai, porai, morkos),
– česnakas,
– kiaušiniai,
– druska,
– saldžioji paprika,
– rūkyta paprika,
– mėgstami riebalai kepimui (aš naudoju ghee arba paprastą sviestą).

Pasirinktinai:
– čili pipiras,
– mėgstamos šviežios žolelės,
– kumpis (aš naudojau bekono likučius, bet tinka bet koks mėgstamas kepamas kumpis, chorizo dešrelės).

Gaminimo eiga:
1. Pasiruošiu daržoves, supjaustau jas vienodais gabalėliais.
2. Keptuvėje įkaitinu sviestą, suberiu daržoves – pirmiausia, saldžią bulvę, nes keps ilgiausiai, joms kiek apkepus – likusias daržoves. Jeigu naudoju, toje pačioje keptuvėje apkepu ir mėgstamą kumpį. Viską barstau druska ir prieskoniais.
3. Kai daržovės gražiai apskrunda, ant jų įmušu norimą kiekį kiaušinių (su tiek daržovių vienam žmogui dažniausiai pakanka vieno kiaušinio).
4. Keptuvę uždengiu dangčiu – taip baltymas iškepa, o trynys lieka skystas.
5. Kiaušiniams iškepus, visą keptuvės turinį barstau pjaustytais čili pipiriukais ir žolelėmis (naudojau čiobrelį, bet puikiai tiks visos provansiškos). Valgome šaukštais iš keptuvės su skrudinta duona arba be jos – tik atsargiai, nesubraižykite keptuvės dugno.

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like

Kaip sudėlioti tobulą Budos dubenėlį (buddha bowl)?

Juokai juokais, bet aš šiuo metu daugiau nei visada noriu šviežių vaisių ir daržovių. Kuo daugiau vitaminų ir kuo stipresnio imuniteto. Budos dubenėliai – puiki proga tai kasdienei daržovių porcijai suvalgyti. Nesvarbu, ar pusryčiams, ar pietums, su Budos dubenėliais gausite sveiką ir subalansuotą patiekalą bei daugybę daržovių.