Purūs rikotos varškėčiai

9 Shares
8
0
1

Nors netikiu jokiom religijom, atrodo, vis tiek ima kažkas visatoj ir sudėlioja reikalus į savas vietas. Paskutines kelias savaites jaučiausi blogai – visaip. Ir fiziškai, ir emociškai, nuolat pavargus, ne-da-miegojus, nuolat irzli ir nepatenkinta. Ir kaip tik panašiu metu į Instagramą įkrito Justės iš „Do You Place“ žinutė – labas, gal norit atvaryt pas mus pasisvečiuoti. Į jų su mylimuoju sukurtą ramybės oazę vidury miško zbitrijau jau seniau, Justiną kalbinau atvažiuoti čia žiemą, bet pagalvojom, kad dabar ta viena diena poilsio atitrūkus nuo visko bus kaip tik.

Tai išvažiavom. Ir nemoku žodžiais nusakyt, kokią ramybės ir jaukumo oazę radom – nuotraukos atspindi tik dalį grožio. Tylu, ramu, jauku, židinukas traška. Kad jau pasidarėm tokią šventę sau, nusprendžiau ir pusryčius ruošti šventinius – paskutinįkart ištestuoti savo purius rikotos varškėtukus. Ištestavau, Justinas gražiai pafotografavo ir turiu turbūt jaukiausią įrašą iš visų, sukauptų per metus.

1_IMG_8256

1_IMG_8143


Gaminimo trukmė: 15 minučių.
Porcijos:
8 varškėčiai, 2 porcijos.

Ingredientai:
– 250 gr. rikotos,
– 3 v. š. cukraus (aš naudoju rudąjį),
– 1/3 a. š. vanilinio cukraus,
– trečdalio citrinos žievelės,
– 1 kiaušinis,
– 7-8 v. š. miltų,
– trečdalis a. š. kepimo miltelių,
– žiupsnis druskos,
– sviestas kepimui,
– medus (rikotos kremui ir gardinimui),
– mėgstamos uogos.

Gaminimo eiga:
1. Nuo savo 250 gr. rikotos (tiek yra standartinėje pakuotėje), nukabinkite 4-5 valgomuosius šaukštus į atskirą dubenėlį. Ten įdėkite medaus, šiek tiek druskos, galite įtarkuoti citrinos žievelės, viską išmaišykite. Tai – kremas prie varškėčių.
2. Likusią rikotą sudėkite į dubenį, kuriame ruošite tešlą. Įdėkite cukraus, druskos, vanilinio cukraus, įtarkuokite citrinos žievelę. Viską išplakite iki purios masės. Įmuškite kiaušinį ir taip pat išplakite.
3. Sudėkite miltus kartu su kepimo milteliais. Gerai išmaitykite, masė turėtų lengvai kabintis šaukštu.
4. Vienas varškėtis – vienas kupinas šaukštas tešlos. Pabarstykite lygų paviršių miltais, išsimiltuokite rankas. Pakabinkite šaukštą tešlos ir sukamaisiais judesiais rankose išsukite rutuliuką. Jį dėkite ant tiesaus paviršaus ir priplokite, kad supanašėtų į varškėtį. Kartokite su visais.

1_IMG_8205
5. Keptuvėje ištirpinkite sviestą. Po vieną dėkite varškėtukus ir kepkite tol, kol gražiai apkeps iš abiejų pusių.

1_IMG_8211

Daugiau nuostabių kampų iš „Do You Place“:

IMG_8209

IMG_8200

IMG_8267

IMG_8188

IMG_8223

IMG_8217

1_IMG_8185

1_IMG_8264

9 Shares

Leave a Reply

You May Also Like