Pirato akies sumuštinis

0 Shares
0
0
0

Jeigu reiktų išvardinti labiausiai su vaikyste besiasocijuojančius patiekalus, pirato akis tikrai atsidurtų top penketuke. Kartu su blynais, vafliais ir mamos taip vadintų vaikišku kiaušiniu, kuris iš tikrųjų yra paprastas keptas plaktas kiaušinis.

Ir nors tėvų namai jau senokai palikti, vaikystę primenantys patiekalai mano virtuvėje vis dar atgimsta. Žinoma, gal kiek kitokiais pavidalais nei anksčiau – plaktą keptą kiaušinį valgau nebe su kečupu, o su pesto ar tiesiog pagardintus druska ir pipirais, o pirato akį kepu jau nebe įprastame pieniškame batone ar duonoj ant aliejaus. Anaiptol, pirato akis dabar jau kepama ciabattoj, ant ghee arba paprasto sviesto, o ir valgoma ne tik su daržovėm, bet iš jos paruošiu dar ir sumuštinį.

 


Gaminimo trukmė: 10 minučių.
Porcijos:
1.

Ingredientai:
– ciabatta duona (2 riekės),
– 1 kiaušinis,
– mėgstamas majonezas,
– garstyčios,
– sviestas kepimui,
– sauja gražgarstės,
– keli gabalėliai kumpio,
– gabalėlis čederio sūrio.

Gaminimo eiga:
1. Supjaustau ciabatta duoną, vienoje riekėje išpjaunu apvalios formos skylę, kur vėliau įmušiu kiaušinį.
2. Įkaitinu keptuvę, joje išlydau sviestą. Dedu abi riekes kepti. Kepimo metodas:
– į riekę su skyle iškart įmušu kiaušinį, leidžiu pakepti iš vienos pusės,
– kai jau šiek tike paskruda riekė be skylės, ją apverčiu, ant paskrudusio sluoksnio jos tepu majonezą, garstyčias, uždedu sūrį ir palieku toliau šilti, kad sūris lydytųsi,
– apverčiu gabalėlį su kiaušiniu, kad šiek tiek apkeptų ir iš kitos pusės,
– gabalėlį su kiaušiniu nuimu nuo keptuvės, kai jis dar būna kiek jiggly (kaip drebučiai) ir per daug neiškepa.
3. Sluoksniuoju sumuštinį – imu riekę su užlydytu čederio sūriu, ant jos dedu kumpį, saują rukolos ir ant viršaus – duoną su kiaušiniu viduje. Į sumuštinio vidų galima dėti ką tik norisi – aš rinkausi klasikinį variantą, bet tikrai puikiai tiktų įvairiausios daržovės ar pagardai. Valgau perpjautą per pusę, kad kiaušinio trynys sumuštinį padarytų dar drėgnesniu.

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like