Kaip susidžiovinti arbatą žiemai?

0 Shares
0
0
0

Liko savaitė iki rudens. Vadinasi, už savaitės galėsiu oficialiai savęs nebegraužti, kad man vakarais smagiausia sėdėti namie apsikamšius pledais ir arbatom, nes ruduo tam ir skirtas. Arbatoms, obuolių pyragams, pledams ir ilgiems vakarams su serialais ar filmais.

Jau nuo liepos mėnesio galvoje ir viename slaptame įraše kaupiu sąrašą serialų ir dokumentikų, kurios tikrai patiks kiekvienam, kuris mėgsta skaniai pavalgyti, tad prie to dar grįšiu prasidėjus oficialiam rudeniui. Dabar noriu pakalbėti apie arbatas. Pavyzdžiui, aš beveik visiškai negeriu pirktų arbatų, nebent neturiu kito pasirinkimo. Vienintelė išimtis yra juoda arbata su pienu, bet aš esu iš tų žmonių, kurie nuo pietų griežtai vengia bet ko bent lašelio tonizuojančio. Todėl vakarais vis tiek tenka rinktis žoleles, dažniausiai tokias, kurios sudžiovintos pačios ar artimųjų – pradedant ramunėlem, baigiant mano mylimiausiom mėtom.

Labai džiaugiuosi, kad tai pastebėjo ir vienas mano mėgstamiausių prekės ženklų, kurį aš pati dažnai renkuosi – AUGA. Jų paskatinta, paruošiau video, kaip ruošiuosi žiemai, pasigamindama mylimiausią savo derinį – mėtų, citrinos ir imbiero arbatą. Video anglų kalba rasite jų Instagram paskyroje, o žemiau surašau receptą žodžiu. Neveltui sakoma – roges ruoškit vasarą!

P.S. niekaip neatsidžiaugiu šitom savo nuotraukom – man jos tokios natūralios ir savos, nes darytos mano sugyventinio. Kol fotografavo, pasakojo visokias juokingas istorijas iš mūsų bendro gyvenimo – va ir rezultatas.

Gaminimo trukmė: 1 valanda.

Ingredientai:
– šviežūs mėtos lapeliai,
– 1 citrina,
– pusė imbiero šaknies.

Gaminimo eiga:
1. Mėtos lapelius atsargiai nuskabau nuo kotų.
2. Citrinos žievelę nuskutu daržovių skutekliu, pasmulkinu į mažesniu gabalėlius.
3. Imbiero šaknį supjaustau kone permatomais gabalėliais, pasmulkinu kaip ir citrinos žievelę.
4. Įkaitinu orkaitę iki 60C, aš naudojau režimą su vėjeliu.
5. Mėtos lapelius, citrinos žievelę ir imbiero gabalėlius iškloju ant skardos taip, kad liktų tarpai. Viską dedu į orkaitę ir palieku bent 30-40 minučių, kad žolelės ir gabalėliai džiūtų. Jeigu yra galimybė, būtų gerai orkaitės dureles palikti kiek atviras (ne pilnai).
6. Lapeliams ir gabalėliams sudžiūvus, skardą traukiu iš orkaitės. Palieku viską atvėsti, tik po kelių valandų suskirstau į indelius. Gerai išdžiovinta ir atvėsusi arbata tikrai puikiai išsilaikys per visą žiemą.

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like