Mangų ir bananų smūtis

0 Shares
0
0
0

Aš nesu vasaros žmogutis. Nebent guliu pliaže jūrų žvaigždės pozoj. Tada aš esu vasaros žmogutis. Kadangi pliaže gulėti jūrų žvaigždės pozoj pavyksta geriausiu atveju kokias 5 dienas per visą sezoną, likusias ± 90 dienų aš nesu vasaros žmogus. Likusiom dienom, kai lauke yra daugiau nei +25C, aš kaistu ofise visą veidą apsitepus žvaigždute.

Nors rugpjūtis man ir kelia džiaugsmą savo smarkiai kritusia temperatūra (valio megztiniams, arbatoms ir sėdėjimui namie!), kartais dar užsimanau vasarinių pramogų ir maisto. Pavyzdžiui, smūčio! O šita kombinacija yra karštas dienas labiausiai primenanti ir gaivinanti – mangai ir bananai!


Gaminimo trukmė: 3 minutės.
Porcijos:
1.

Ingredientai:
– sunokęs mangas (aš naudojau šaldytą – buvau užsišaldžiusi pati),
– vienas didelis arba 2 mažesnis bananai,
– kokosų vanduo.

Gaminimo eiga:
Nulupti ir pjaustyti bananai keliauja į blenderį, užpilu šiek tiek kokosų vandens (aš pyliau 100ml), vrum vrum smūtis paruoštas. Barstyti norimais priedais – aš barsčiau džiovintomis goji uogomis, šviežiomis šilauogėmis, kokosų drožlėmis ir chia.

0 Shares
1 comment
  1. Atgalinis pranešimas: Šokoladinė granola | PUSRYČIAMS

Leave a Reply

You May Also Like

Amerikietiškas obuolių pyragas

Kai rašau šitą įrašą jau yra rudens vidurys ir iki tol aš jau spėjau iškepti gal bent penkis šituos pyragus. Vienus tik su obuoliais, kitus su kriaušėm, bet puikiai žinau, kad prie šitos tešlos dera ir daugybė kitų įdarų – slyvos, serbentai, rabarbarai, braškės ar persikai. Trumpai tariant, šitas obuolių pyragas yra mano šio rudens sezono desertas to-go.