Turkiški kiaušiniai (Çılbır)

0 Shares
0
0
0

2 mėnesiai arba netgi kiek daugiau nei 60 dienų. Tiek laiko aš beveik nekėliau kojos į virtuvę, o jeigu ir kėliau, tai tam, kad per 10 minučių susimesčiau salotas į darbą, išmaišyčiau šaltibus arba išsivirčiau savo guilty pleasure Lidlo gnocchių. Visas kitas mano valgytas maistas liko už virtuvės ribų.

Nors nuėjau į keletą renginių ir atrašiau keletą laiškų dėl bendradarbiavimo, pastaruoju metu sąmoningai save atribojau nuo pusryčių. Ir, ne, nesiteisinu, anaiptol – džiaugiuosi dėl to. Dar prieš pradėdama sau pasakiau – čia eksperimentas, o ne lifelong dream, tad ir elgtis reiktų atitinkamai. Neturėdama jokių įsipareigojimų, pajautusi, kad reikia stop, ėmiau ir sustojau, pagyvenau, pagaudžiau įkvėpimą, o dabar grįžtu į virtuvę.

O labas iš naujo sakau su turkiškais kiaušiniais! Turkiški kiaušiniai man kaip kokia šakšuka – pamenu, pirmiausia, pamačiau keletą nuotraukų internete ir susidomėjau, kas čia per dalykas. Niekaip nesupratau, kaip virtas kiaušinis gali derėti su jogurtu ir aliejaus padažu, bet pabandžiau ir prisijaukinau. Manau, prisijaukinsit ir jūs – vien pažiūrėkit į spalvas!


Gaminimo trukmė: 10 minučių.
Porcijos:
1.

Ingredientai:
– 6-7 v. š. graikiško jogurto,
– 1 česnako skiltelė,
– šviežūs krapai, petražolės ir kiti mėgstami žalumynai,
– 1 v. š. alyvuogių aliejaus,
– 1 v. š. sviesto,
– 0,5 a. š. saldžiosios paprikos miltelių,
– 0,5 a. š. rūkytos paprikos miltelių,
– 1 (arba 2) kiaušinis.
– ciabatta arba sourdough duona.

Gaminimo eiga:
1. Į dubenėlį dedu jogurtą, įtarkuoju/įspaudžiu skiltelę česnako, įmaišau smulkiai pjaustytus žalumynus (aš naudoju krapus ir svogūnų laiškus, bet tikrai tinka mėta, petražolė). Palieku skonius susigerti.
2. Mažam prikaistuvyje užverdu vandenį be lukšto virtam kiaušiniui virti. Kiaušinį įmušu į mažą puodelį arba indelį. Vandeniui užvirus, prisuku ugnį iki silpnos, kad vanduo neburbuliuotų ir atsargiai (laikydama indelį/puodelį prie pat vandens) įleidžiu kiaušinį. Verdu 3,5–4 minutes, išvirusį kiaušinį dedu ant sauso popierinio ar medžiaginio rankšluosčio, kad nuvarvėtų.
3. Įkaitinu keptuvę, ištirpinu sviestą su alyvuogių aliejumi. Dedu prieskonius, šiek tiek pakepu, kol sviestas paruduoja ir prieskoniai „ištirpsta“.
4. Serviruoju. Dubenėlyje sluoksnis jogurto, centre išvirtas kiaušinis, aplink padažas, ant viršaus žalumynai. Šalia būtina prisikąsti ciabattos ar sourdough duonos!

 

0 Shares
1 comment

Leave a Reply

You May Also Like