Kepti smidrai ir be lukšto virtas kiaušinis

0 Shares
0
0
0

Susipažinkite – taip atrodo turbūt sezoniškiausia pusryčių lėkštė. Arba bent jau aš šią sekundę nesugalvoju, kas gali atrodyti pavasariškiau nei balandžio–gegužės mėnesiais pasirodantys smidrai ir ką tik ką tik iš būsimos uošvienės daržo parsivežti pirmieji gražgarsčių lapeliai. Gerai, gal trūksta tik ridikėlių, bet aš jų niekad pernelyg nemėgau, tai čia yra labiausiai pavasaris man, kiek tik gali būti.

Jau minėjau kartą, bet pasikartosiu ir vėl – smidrai apskritai yra mano laukiamiausia sezoninė daržovė. Pastebėjau, kad šį pavasarį visai pablūdau – turbūt nebuvo savaitės, kada jų neturėčiau šaldytuve. Tinka ir pusryčiams, ir kepiniams (prieš tai naudojau kišuose), ir kaip garnyras prie įvairiausių patiekalų ar tiesiog geras ingredientas salotoms. Galima ir virti, ir kepti, ir žalius valgyti – paruošimas tikrai nereikalauja daug pastangų. Užtat man skaniausias metodas – pakepinti ant sviesto ir galiausiai pabarstyti druskos. Valgyčiau ir valgyčiau. Nu gerai – valgau ir valgau.

1_IMG_5338


Gaminimo trukmė: 10 minučių.
Porcijos:
1.

Ingredientai:
– 4-5 smidrai,
– sviestas kepimui (aš naudojau ghee ir kokosų aliejaus mixą, bet puikiai tinka ir paprastas sviestas),
– kiaušinis,
– saulėje džiovinti pomidorai,
– pesto padažas.

Gaminimo eiga:
1. Prikaistuvyje įkaitinu vandenį (arba tiesiog supilu iš virdulio). Ugnį primažinu iki mažiausios. Į mažą dubenėlį ar puodelį įmušu kiaušinį. Prikaistuvyje išsuku vandenį (taip taip, nebūtina, bet man tada forma pavyksta graženė), atsargiai įleidžiu kiaušinį. Palieku jį ten virti lygiai 3,5 minutėms.
2. Per tą laiką keptuvėje įkaitinu sviestą. Nuplaunu smidrus, nulaužiu kiečiausią kotelių dalį. Smidrus iš abiejų pusių pakepinu keptuvėje, kol jie dar gražiau pažaliuoja. Iškepusius smidrus pabarstau druska.
3. Per tą laiką jau turbūt  bus išviręs kiaušinis, tad belieka serviruoti. Į lėkštę guldau smidrus, ant viršaus paplėšau saulėje džiovintų pomidorų. Atsargiai uždedu kiaušinį, pabarstau pipirais ir palieju pesto padažu (aš į pesto padažą mėgstu įlašinti šlaką vandens, kad konsistencija taptų labiau padaž’inė). Valgiau su pilno grūdo skrebučiu su varškės užtepėle ir šviežiausiais neseniai iš daržo nuskintais gražgarsčių lapais.

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like