Azijietiška košė congee su marinuotu kiaušiniu

0 Shares
0
0
0

Kad egzistuoja šiokios tokios mados maiste ir net pusryčių meniu – akivaizdu. Maždaug 2016-aisiais populiarumo bombas sprogdino avokado skrebučiai. Po to sekė gluten free all the way – populiariausi buvo bananų ir kiaušinių blynai be miltų ar įvairiausi glotnučiai, kur miltų nė su žiburiu nerasi. Sąlyginai neseniai (bent jau Lietuvoje) išpopuliarėjo chia sėklų pudingai ar košės, kurios „pasigamina“ per naktį, o ryte išsitrauki iš šaldytuvo ir valgai.

Nors kryptingai tų madų ir neseku, stebint daugybę maisto blogų ir portalų, vienokios ar kitokios tendencijos pasimato. Pastarosiomis savaitėmis mano žvilgsnis užkliūna už azijietiškos košės CONGEE (tariama kondži), kurią, panašu, vis daugiau portalų ir tinklaraščių vis dažniau ištraukia į dienos šviesą. Ši nuo seno Azijos regione gaminama ryžių košė, pervirta iki tol, kol pasidaro beveik gleivėta, gardinama beveik viskuo, pradedant plėšyta kiauliena, baigiant įvairiausiom daržovėm ir žalumynais, yra mano 2019-ųjų atradimas. Tik aš ją patiekiu su marinuotu kiaušiniu. Beje, fun fact – skaitinėdama apie congee, užmačiau, kad ši košė laikoma puikiu vaistu nuo pagirių. Taigi, pamirškit riebalus po vakarėlių – congee for the president!

congee


Gaminimo trukmė: 1 valanda.
Porcijos: 3–4.

Ingredientai:

Congee košė
– 4 stiklinės vandens,
– 1/2 stiklinė ryžių,
– pusė kubelio sultinio.

Marinuoti kiaušiniai:
– 70 ml sojų padažo,
– 70 ml vandens,
– 1 v. š. ryžių acto,
– 1 v. š. rudojo cukraus,
– 2 kiaušiniai.

Gardinimui
– sojų padažas,
– sezamų aliejus,
– svogūnų laiškai,
– sezamų sėklos.

Gaminimo eiga: 

  1. Dideliame puode užverdu 4 stiklines vandens, įmetu sultinį. Vandeniui užvirus, ugnį palieku maždaug vidutinę (kad vanduo dar kažkiek kunkuliuotų), suberiu ryžius ir užmirštu tą puodą valandai.
  2. Kol išverda košė, pasiruošiu marinuotus kiaušinius. Užverdu mažesnį puodą vandens, kuriame virsiu kiaušinius. Vandeniui užvirus, kiaušinius atsargiai įleidžiu į vandenį, palieku ant nedidelės ugnies virti 6 minutes.
  3. Kol kiaušiniai verda, pasiruošiu marinatą. Sumaišau vandenį, sojų padažą, ryžių actą ir rudąjį cukrų, gerai išmaišau, kad cukrus bent kiek ištirptų.
  4. Kiaušiniams išvirus, juos atvėsinu lediniame vandenyje, atsargiai nulupu. Nuluptus kiaušinius panardinu į marinatą (uždarame inde) ir palieku visą valandą marinuotis šaldytuve. Kuo kiaušiniai ilgiau marinuosis, tuo skaniau, tai jei turit laiko, juos galit užsimarinuoti iš vakaro.
  5. Košė išverda maždaug tada, kai išgaruoja didžioji dalis vandens, o pati košė pasidaro lipni. Košę dedu į dubenėlį, pašlakstau sojų padažu ir šlakeliu sezamų aliejaus, ant viršaus dedu pusiau perpjautą pasimarinavusį kiaušinį ir svogūnų laiškus, sezamų sėklas.

0 Shares
2 comments
    1. Agne, teoriškai galima, bet manau skonis pakankamai keisis. 🤷‍♀️ Visgi, jei nuspręstumėt bandyti, reiktų atsargiau pilti mažesnį kiekį ir nuolat ragauti, nes skonis smarkiai keičiasi priklausomai nuo acto stiprumo.

Leave a Reply

You May Also Like