Ciabattos skrebučiai su avinžirniais pomidorų padaže

0 Shares
0
0
0

Labas, aš gyva! Buvau kelioms savaitėms dingusi ne tik iš interneto, bet ir iš virtuvės. Viskas prasidėjo dar likus savaitei iki Kalėdų, kada smarkiai peršalau ir pragulėjau temperatūros prirakinta prie lovos, o po to įsivažiavo visas migravimas iš tėvų pas tėvus, taigi, į virtuvę grįžau tik dabar. Yes, ne kiek neperdedu. Dar nepriėjau to suaugėliško etapo, kada švenčių metu maistu tenka rūpintis man, tad per visas šias dvi savaites leidau sau pailsėti, besidžiaugdama mamų ir močiučių virtuve. Pusryčiams irgi – jiems mėgavausi tečio teptais sumuštiniais arba vakarykščiu kalakutu. O ir prieš pradėdama pusryčių projektą sau pasakiau – kadangi tai tik mano pomėgis, užsiimsiu juo tik tada, kada turėsiu laiko, jėgų ir motyvacijos. Pastarąsias tris savaites trūko visų trijų.

Užtat dabar jaučiuosi pailsėjusi, pasiilgusi pusryčių ir virtuvės, tad grįžtu visu pajėgumu. Ir pradedu nuo pomidorų pusryčiams, kurių taaaaaiiip pasiilgau. Kaip mano mylimiausia šakšuka, tik paprasčiau ir greičiau, bet tiek pat skanu.


Gaminimo trukmė: 15 minučių.
Porcijos: 2.

Ingredientai:
– 2 riekių ciabattos,
– pusės skardinės konservuotų pomidorų,
– kelių šaukštų avinžirnių,
– skiltelės česnako,
– šlakelio alyvuogių aliejaus,
– žiupsnio rozmarino, mairūno ir čiobrelio,
– žiupsnio druskos ir cukraus,
– 2 kiaušinių,
– šlakelio acto.

Gaminimo eiga:
1. Įsikaitinu puodą pilną vandens, į jį įpilu šlaką acto. Leidžiu užvirti.
2. Kol vanduo užverda, smulkiai supjaustau česnaką, įkaitinu keptuvę su alyvuogių aliejumi, pakepinu česnaką. Supilu konservuotus pomidorus, prieskonius, druską, šiek tiek cukraus rūgštumui numalšinti. Leidžiu bent kelias minutes pasitroškinti ir tik tada supilu avinžirnius. Masę palieku keptuvėje dar pasitroškinti.
3. Vandeniui užvirus, paruošiu be lukšto virtus kiaušinius. Vandenį puode išsuku ratu, atsargiai supilu kiaušinius be lukšto, leidžiu jiems pavirti 3-4 minutes. Išimu kiaušinius ant popierinio rankšluosčio.
4. Ciabattą paskrudinu, ant jos dedu pakepintus avinžirnius ir kiaušinį (dar pabarsčiau šaldytu baziliku iš vasaros). Būtinai perpjaunu kiaušinį, kad jis taptų tarsi padažu skrebučiui, ir bėgu atgal į lovą.

0 Shares
1 comment

Leave a Reply

You May Also Like