Kalėdiškiausi french taosts su figomis

0 Shares
0
0
0

Turiu dvi svarbias žinias. Pirmiausia, mano rašymo dienos vakarą rodys pirmą „Vienas namuose“ dalį, kas reiškia, kad Kalėdos jau ant nosies. O antra, aš išmokau kepti skaniausius prancūziškus skrebučius žiemos sezonui, todėl norint kažko žiemiško ir kvepiančio meduoliais, nebereiks sukti galvos.

Šiemet apskritai smarkokai ir greitokai įsisukau į kalėdinį vajų – jau pasipuošėm eglutę, savaitgalį planuoju kepti imbierinius sausainius, o ir šiaip jau kokį trečią savaitgalį iš eilės žiūrim Harį Poterį nuo pat pirmų dalių. Ta proga užsimaniau paeksperimentuoti ir su kalėdiniais pusryčiais ir manau, kad radau tobulą variantą. Greita, nelabai prabangu ir labai kalėdiška.

Processed with VSCO with a4 preset

Gaminimo trukmė: 10 minučių.
Porcijos: 1.

Ingredientai:

– 2 riekių šviesios duonos,
– 1 kiaušinio,
– 2 v. š. pieno,
– gabalėlio sviesto,
– 2 a. š. medaus,
– 1 apelsino žievelės,
– druskos,
– cinamono,
– kardamono,
– imbiero,
– 1 v.š. graikiško jogurto,
– 1 figos.

Gaminimo eiga:

1. Šviesią duoną neilgam (20-30 sekundžių) įdedu į skrudintuvą. Taip ant duonos užsideda švelni plutelė, o skrebučiai po kepimo nelieka ištižę.
2. Į dubenėlį įmušu kiaušinį, įpilu pieną, įtarkuoju trečdalio apelsino žievelę, įdedu žiupsnį druskos, cinamono, kardamono ir imbiero. Viską išplaku. Duonos riekes mirkau į plakinį iš abiejų pusių.
3. Keptuvėje ištirpinu gabalėlį sviesto kepimui, įdedu šaukštelį medaus. Taip skrebučiai kepimo metu šiek tiek karamelizuojasi ir plutelė dar labiau sukietėja.
4. Į keptuvę įdedu abu išmirkytus skrebučius, kepu iš abiejų pusių po kelias minutes, kol kiaušinio plakinys iškepa, o skrebučiai šiek tiek paruduoja.
5. Skrebučius dedu į lėkštę, ant viršaus dedu šaukštą jogurto, palieju likusiu 1 šaukšteliu medaus, pabarstau cinamonu, uždedu supjaustytas figas (aš dar dėl nuotraukos barsčiau cukraus pudrą, bet saldumo tikrai pakanka ir be jos).
.

 

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like