Sūrio sausainiai su žolelėmis

0 Shares
0
0
0

Mano nauja mėgstamiausia karantino sąvoka yra procrastibakingNors apie ją išgirdau dar iki visų karantinų, ji šiuo metu geriausiai apibūdina mano efektyvumą visame kame. Kam sudarinėti jums naujienlaiškį, jeigu gali maišyti mielinę tešlą bandelėms. Kam eiti pasportuoti ant kilimėlio, jeigu sunokę bananai šaukiasi sunaudojami bananų duonai. Tendencija maždaug aiški. Kai pavargstam nuo saldžių kepinių, visada grįžtu prie šitų sausainių su sūriu ir žolelėmis.

1IMG_9399 2 copy


Gaminimo trukmė: 35 minutės.
Porcijos:
10-12 sausainių.

Ingredientai:
– 250 gr. sviesto,
– 2 stiklinės miltų (±300 gr.),
– stiklinė parmezano (arba kito mėgstamo kietojo sūrio),
– 2 česnako skiltelės,
– 1 a. š. druskos,
– 1/2 a. š. pipirų,
– mėgstamos žolelės (aš naudojau rozmariną, čiobrelį ir šalaviją).

Gaminimo eiga:

1. Dubenyje išmaišau miltus, parmezaną, druską, pipirus, įspaudžiu arba smulkiai sutarkuoju česnako skilteles, šiek tiek susmulkintų žolelių.

2. Į tą patį dubenį sudedu šaltą sviestą – jį supjaustau kubeliais arba sutarkuoju burokine tarka. Viską pertrinu rankomis (jeigu turite smulkintuvą, galite juo) iki smėlinės konsistencijos.

3. Kai sviestas visai susimaišo su miltais, imuosi minkymo. Tešla spaudžiama turėtų sulipti savaime, bet jeigu labai kovojate – įpilkite iki 2 v. š. ledinio vandens.

4. Įkaitinu orkaitę iki 180 C.

5. Minkomą tešlą perkeliu ant miltuoto paviršiaus. Tešlą iškočioju kočėlu (mano rekomendacija – storis tarp 3 ir 5 mm). Gana padrikai išdėlioju pasiruoštas švarias žoleles arba jų lapelius – rozmariną, čiobrelį, šalaviją. Darkart perkočioju kočėlu, kad jos gerai įsispaustų į tešlą.

6. Tešlą peiliu supjaustau į norimos formos sausainius – kvadratėlius arba stačiakampius. Jeigu norisi, galite naudoti ir turimas mėgstamas formas. Sausainius sudedu į popieriumi išklotą skardą ir kepu apie 15-20 minučių, kol gražiai paruduoja.

7. Valgau pusryčiams, pietums ir vakarienei. Tinka ir prie rytinės kavos, ir prie filmo vakare.

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like

Amerikietiškas obuolių pyragas

Kai rašau šitą įrašą jau yra rudens vidurys ir iki tol aš jau spėjau iškepti gal bent penkis šituos pyragus. Vienus tik su obuoliais, kitus su kriaušėm, bet puikiai žinau, kad prie šitos tešlos dera ir daugybė kitų įdarų – slyvos, serbentai, rabarbarai, braškės ar persikai. Trumpai tariant, šitas obuolių pyragas yra mano šio rudens sezono desertas to-go.