Ciberžolės latė

0 Shares
0
0
0

Sveiki atvykę į liūdesio mėnesį! Skamba ironiškai, bet taip jau yra – sausis dažniausiai yra tituluojamas liūdniausiu metų mėnesiu, o sausio trečiasis pirmadienis – liūdniausia diena metuose. Šiemet Blue Monday minėsime ir labiausiai liūdėsime sausio 20-ąją. Gaila, bet taip jau būna, kai praūžia šventinis ir pakylėtas gruodis – sausį kartais norisi nusišaut su durų rankena.

Kad  jaustumėtės kiek geriau, susipažinkite su nauju mano mėgstamiausiu gėrimu – ciberžolės late. Kavą mėgstu, nemeluosiu. Užtat pastebėjau, kad su padidėjusiu streso ir kavos puodelių kiekiu per dieną, pradedu daugiau drebint rankas ir tapt dar nervingesnė. Tokiais atvejais gelbsti ne tik arbata, bet ir šis puodelis ciberžolės latės.

Kodėl, pasak interneto gudročių, ciberžolė naudinga liūdniausiais metų mėnesiais?

  1. Stiprina imunitetą. Nežinau, kiek tai tiesa, nes ir po 3 puodelių aną savaitę, šį įrašą rašau su pūsleline ant lūpos, bet internetas sako, kad padeda. Tiksliau tariant, ciberžolėje yra lipopolisacharidų, kurie padeda stimuliuoti organizmo imuninę sistemą.
  2. Geriau nuteikia. Nelabai tikiu tiesioginiu ciberžolės poveikiu Alzheimeriui, kuris taip afišuojamas, bet tikiu, kad ciberžolė bent kiek gerina bendrą smegenų sveikatą. Arba bent taip turėtų būti, nes ciberžolė skatina smegenų aprūpinimą deguonimi.
  3. Gerina virškinimą. Man šaltieji metų mėnesiai yra čipsiukų ir užkandukų mėnesiais. Dėl to šaltuoju sezonu žymiai dažniau susiduriu su virškinimo problemomis. Užtat kaip teigia internetas, ciberžolės veiklioji (ir dažomoji) medžiaga – kurkuminas – turi priešuždegiminių ir antioksidantinių savybių, todėl yra naudingas mūsų virškinimui.

1%20IMG_8852.JPG


Gaminimo trukmė: 10 minučių.
Porcijos:
2

Ingredientai:
– 2 stiklinės mėgstamo pieno (aš naudojau sojų, bet puikiai tiks bet kuris kitas augalinis arba karvės pienas),
– 2 cm gabalėlis imbiero,
– 1 a. š. ciberžolės miltelių,
– 1/3 a. š. cinamono,
– žiupsnis kvapiųjų pipirų,
– 1 v. š. medaus, klevų sirupo arba kito mėgstamo saldiklio.

Gaminimo eiga:
1. Smulkiai sutarkuokite nuluptą imbiero gabaliuką.
2. Į ant žemos ugnies esantį prikaistuvį įdėkite tarkuotą imbierą ir likusius prieskonius. Bent trumpai šiek tiek pakepinkite, kad labiau išsiskleistų skoniai, bet stebėkite, kad nepridegtų.
3. Supilkite pieną, viską gerai išmaišykite. Leiskite užvirti.
4. Nuo užvirimo latę pavirkite dar 4-5 minutes. Nuėmę nuo ugnies, įmaišykite medų.

0 Shares
1 comment

Leave a Reply

You May Also Like