Korėjietiški ryžiai su kiaušiniu arba let’s talk likučiai (ir Vilnius Gastro Zero)

0 Shares
0
0
0

Aš virtuvėje esu pati sau susigalvojusi žaidimą – pagamink maistą iš to, ką randi. Pagrindinė žaidimo taisyklė: išmesti kuo mažiau nesuvalgyto maisto – nuo sudžiūvusios duonos iki jau pelyti pradedančių bananų. Aišku, sakysit, o tai kam perki, jeigu tiek nesuvalgot? Taip jau būna, kai esi maisto entuziastas, nori išbandyti visokiausias kombinacijas ir receptus, o laisvalaikiu dar rašai ir maisto blogą.

Šitas receptas gavosi vieną tų rytų, bežaidžiant virtuvėje su likučiais. Pagrindiniai ingredientai klasikiniams korėjietiškiems ryžiams, kurie įprastai valgomi kaip garnyras, dažnai yra randami visose spintelėse (na, išskyrus sezamų aliejų), o priedams galima rinktis įvairiausias daržoves pagal skonį. Ir geriausia dalis ta, kad pusryčiai pavyks geriausiai, jei naudosit jau pastovėjusius sausus ryžius.

Ir beje, dar į tą temą – kas negirdėjot, kitą savaitę (trečiadienį-ketvirtadienį) vyks Vilnius Gastro Zero – jau kasmetiniu tapęs renginys gastronomijos entuziastams, leidžiantis per vieną vakarą apsilankyti keliuose restoranuose ir baruose bei ragauti jų šedevrus, taupant laiką. Geriausia dalis, kad šiemet renginys paliečia mano labai mylimą temą – likučius. Visi dalyviai gavo iššūkį – į prabangią gastronominę patirtį perdirbti tai, ką iš pirmo žvilgsnio norėtųsi išmesti – pavargusius vaisius ir daržoves. Tai jau pati spirgu kaip spirgutis, nes noriu pamatyti, kaip didieji šefai žaidžia toj pačioj žaidimų aikštelėj. Daugiau informacijos apie renginį – nuorodoje.

copy_IMG_5321


Gaminimo trukmė: 10 minučių.
Porcijos:
2.

Pagrindiniai ingredientai:
– 1 stiklinė virtų ryžių,
– 1-2 v. š. sojų padažo,
– 0,5 v. š. sezamų aliejaus,
– nykščio dydžio imbiero gabalėlis,
– 2 česnako skiltelės,
– 1 kiaušinis,
– svogūno laiškai.

Priedai:
– morkos,
– cukinijos,
– šaldyti žirneliai,
– paprika,
– svogūnas,
– sezamų sėklos,
– kitos mėgstamos daržovės (aš gamindama šiuos konkrečius pusryčius dar dėjau paprikos ir žirnelių).

Gaminimo eiga:
1. Supjaustau svogūno laiškus ir kitas pasirinktas daržoves, pakepinu jas neutralaus skonio aliejuje (aš naudojau rapsų). Į tą pačią keptuvę suberiu šaldytus žirnelius, per smulkiausią tarką įtarkuoju imbierą ir česnako skiltelę.
2. Suberiu ryžius, įpilu sojų padažo, sezamų aliejaus. Viską dar kiek pakepinu.
3. Dubenyje išsiplaku kiaušinį ir jį pilu į keptuvę kartu prie ryžių ir daržovių. Masę atsargiai maišau, kol iškepa. Serviruoju su keptu putpelės kiaušiniu, svogūnų laiškais ir sezamų sėklom.

O čia gražuolė paprika, iš kurios gaminau – nepamirškit begendančių daržovių ir vaisių, jos tiek pat vertos meilės:

copyIMG_5296

0 Shares
1 comment
  1. Išbandžiau receptą – labai pasiteisinęs. Geriausia dalis, kad tikrai galima improvizuoti daržovėmis ir gauti puikų rezultatą. Mano pastaba: mėgstu jau lėkšteje užsilašinti laimo ar citrinos – man patiekalas gaunasi saldokas, rūgštelė puikiai subalansuoja skonį 🙂

Leave a Reply

You May Also Like

Amerikietiškas obuolių pyragas

Kai rašau šitą įrašą jau yra rudens vidurys ir iki tol aš jau spėjau iškepti gal bent penkis šituos pyragus. Vienus tik su obuoliais, kitus su kriaušėm, bet puikiai žinau, kad prie šitos tešlos dera ir daugybė kitų įdarų – slyvos, serbentai, rabarbarai, braškės ar persikai. Trumpai tariant, šitas obuolių pyragas yra mano šio rudens sezono desertas to-go.