Morkų blynai su rytietiškais prieskoniais

0 Shares
0
0
0

Šią žiemą visiškai nesusitvarkau su savo kūnu. Atrodo, lyg ir pakankamai gerai maitinuosi (ok, būna čipsų ir šokoladų, bet kam nepasitaiko), ir aktyviai pajudu, ir miegu, kiek reikia. Bet turbūt max reikalavimai sau viską suspėt, viską padaryt, ir po to sekantis erzelis kažkam įvykus ne pagal planą padaro savo. Net ir dabar vėl atkritus į lovą (po mėnesio nuo pastarojo atkritimo) guliu ir pykstu ant savęs, kad organizmas pavedė. Ir atrodo, kad kuo daugiau erzinuos, tuo daugiau organizmas pyksta ant manęs atgal. Užtat vakar viena brangiausių mano draugių labai gerai nuleido ant žemės, pasakydama „give yourself a break ir leisk sau pailsėt bent jau sirgdama“.

Tai antrą dieną ir bandau tą padaryt. Turiu laiko ir paskaityt knygai, ir aprašyt seniems receptams, kuriems neatradau laiko visą savaitę. Iš paskutinių jėgų pasidarau sau skanaus maisto, įsijungiu kokią nesąmonę „Netflixe“ ir guliu apsikabinus šunį. Ir sergant man labai norisi kažko su intensyviais kvapais ir skoniais – visai kaip šitie pusrytiniai (arba nebūtinai) blynai. Juos kepant, visa virtuvė prisipildo rytietiškų ciberžolės, kumino ir kalendros kvapų.


Gaminimo trukmė: 15 minučių.
Porcijos: 1.

Ingredientai:
– 1 vidutinės morkos,
– 1 česnako skiltelės,
– nedidelio gabalėlio imbiero (aš naudojau nago dydžio gabaliuką),
– 1 kiaušinio,
– 4 v. š. miltų (aš naudojau pilno grūdo),
– 2 v. š. graikiško jogurto,
– 1/4 a. š. ciberžolės,
– 1/4 a. š. druskos,
– 1/4 a. š. džiovintos kalendros,
– 1/4 a. š. kumino,
– 1/4 a. š. saldžiosios paprikos.

Gardinimui – putpelės kiaušinis, graikiškas jogurtas, šviežios gražgarstės lapeliai.

Gaminimo eiga:
1. Morką, česnaką ir imbierą sutarkuoju per smulkią tarką. Viską sudedu į tešlos indą, įmušu kiaušinį, įdedu jogurtą, viską išmaišau. Tada suberiu visus sausus ingridientus, taip pat išmaišau.
2. Įsikaitinu keptuvę, įpilu lašelį turimo aliejaus ar sviesto, kepu kaip įprastus blynus, kol gražiai apskrunda iš abiejų pusių.
3. Iškeptus blynus gardinu keptu putpelės kiaušiniu (būtina palikti skystą trynį), graikišku jogurtu (aš į savąjį dar įmaišiau šviežių krapų), puikiai šalia tinka šviežios gražgarstės lapeliai. Prieš valgydama dar šiek tiek pašlaksčiau sezamų aliejumi.

 

0 Shares

Leave a Reply

You May Also Like

Šokoladinis mamos pyragas

Jeigu reiktų pasirinkti vieną vienintelį patiekalą, kuris man labiausiai primena tėvų namus, iškart rinkčiausi šitą šokoladinį mamos pyragą. Gal dėl to, kad jis toks paprastas ir mama visad jį iškepdavo, kai prasidėdavo mano ir tėčio zyzimas „kažko skanaus“. Jo yra ragavusios turbūt visos mano vaikystės draugės, kelios net pasiėmusios receptą ir bandžiusios kept pačios. O per didžiąsias metu šventes šitas paprastas pyragas iš pelenės virsta gulbe – mama jį pertepa maskarponės ir kondensuoto pieno kremu ir paverčia jį tortu. Pasaka, ne kitaip.